1 komentārs
Negants vīruss inficējis jau miljons “Android” viedierīces; pārbaudi, vai tava nav to vidū

Pret “Android” operētājsistēmas viedierīcēm šobrīd tiek vērsta ļaunprogrammu uzbrukumu kampaņa, kuras rezultātā ik dienu tiem uzlauzti 13 tūkstošu lietotāju konti. Pavisam no “Gooligan” kampaņas uzbrukumiem cietuši jau vairāk nekā miljons “Google” kontu īpašnieki visā pasaulē, brīdina kiberdrošības uzņēmums “Check Point Software Technologies”.

Viedtelefonos un planšetdatoros iekļuvušās ļaunprogrammas zog autentifikācijas datus, lai to izstrādātāji piekļūtu lietotāju “Gmail”, “Google Photos”, “Google Docs”, “G Suite”, “Google Drive” un citiem resursiem. Ļaunprogrammas apdraud pamatā ar “Android” 4.un 5.paaudzes operētājsistēmām “Jelly Bean”, “KitKat” un “Lollipop” aprīkotās ierīces. Tādas tika ražotas no 2012. gada jūlija līdz 2015. gada oktobrim, un šobrīd veido 74% no visiem pasaulē izmantotajiem “Android” viedtelefoniem un planšetdatoriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Gooligan” ļaunprogrammas nonāk tālrunī līdz ar kādu no vairākiem desmitiem inficētu lietotņu, kas tiek ielādētas no neoficiāliem programmu veikaliem. Šie veikali lietotājiem šķiet pievilcīga alternatīva “Google Play”, jo tajos pieprasītas lietotnes var iegūt par velti. Taču tajos drošības līmenis parasti ir zemāks, ko arī izmanto ļaunprogrammu veidotāji.

“Mūsu apkopotie dati rāda, ka “Gooligan” galvenokārt izplatās Āzijā un Amerikā, taču 9% no visiem uzbrukumiem notikuši arī Eiropā. Tas nozīmē, ka mūsu reģionā cietuši aptuveni 100 tūkstoši lietotāju. Šobrīd tas var nešķist daudz, taču inficēto ierīču skaits aug katru dienu.

Lai pasargātu savu viedierīci no uzbrukuma, jāatjaunina ierīces operētājsistēmu uz visjaunāko pieejamo versiju, jāizvairās no programmu ielādēšanas no neoficiāliem virtuālajiem veikaliem, kā arī pirms jaunu lietotņu pievienošanas jāiepazīstas ar “Gooligan” inficēto viltus programmu sarakstu.

Ļoti piesardzīgi jāizturas pret piedāvājumiem ielādēt programmu no e-pasta sūtījumam pievienotas saites, kā arī jāuzmanās no publiski pieejamu QR kodu skenēšanas. Ja ierīcē strauji sāk iztukšoties baterija vai ievērojami pieaug datu patēriņš, tā ir pirmā pazīme, ka tālrunis varētu būt inficēts. Vērts padomāt arī par antivīrusa programmu uzstādīšanu mobilajā ierīcē, gluži tāpat kā to darām datoros,” iesaka Check Point Software Technologies filiāles vadītājs Baltijas valstīs Giedris Markevičus.

Ikviens lietotājs var pārliecināties, vai viņa konts nav inficēto sarakstā, ievadot sava e-pasta adresi šajā vietnē! Ja ierīce ir inficēta, tai jāpārinstalē operētājsistēmu. To var izdarīt viedierīču remontdarbnīcā. Pēc tam nekavējoties jānomaina “Google” konta parole.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl