Komentāri
Ne Latvijas valsts, ne sabiedrība nav gatava kiberuzbrukumiem no Krievijas
FOTO: LETA

Saistībā ar nedrošo ģeopolitisko situāciju Latvijā visai strauji pieaug kiberuzbrukumu riski. Diemžēl Latvijas valsts  un īpaši valsts policija tam nav gatavi. Par to liecina statistika par prokuratūrai nodotām lietām. Ka atzīst eksperti, neviens nevar pateikt, cik daudz no kibernoziegumiem ir organizēti Krievijā kā daļa no pret Rietumiem vērstā  hibrīdkara.

Kiberuzbrukumi un propaganda ir vieta, kur nākotnē notiks galvenās kaujas – diemžēl ne Latvijas valsts, ne sabiedrība tam īsti gatavi nav. Tas atskan dažādos diskusiju forumos, kuros šim tematam pievērsta uzmanība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdzīgi kā tas notiek ar drošības policiju, esot būtiski jāstiprina ekonomikas policijas kapacitāte, jo kiberuzbrukumi ne vienmēr ir saistīti ar politiskiem motīviem.

Tomēr galvenā uzmanība pievērsta Krievijai, no kurienes nāk vairums kiberuzbrukumu. Kopā ar masīvo Kremļa propagandu un dezinformācijas viļņiem tie veido to, ko pēdējā laikā sauc par hibrīdkaru. Tā dažādās izpausmes cītīgi pēta arī NATO struktūras. Darbības tiekot koordinētas ļoti augstā līmenī. Rietumu standarti gan neļauj atbildēt ar līdzīgām metodēm.

Eksperti iesaka veidot plašas informatīvās kampaņas par tā saukto “troļļu” darbību. Tie ir anonīmi interneta komentētāji, kas cenšas par Latviju radīt viedokli kā neizdevušos un viegli ievainojamu valsti. Tikai ar plašas sabiedrības iesaisti esot iespējams šādas lietas atmaskot, jo vieni paši drošības dienesti to nespēšot.

Lasi vēl