Komentāri

Vakar NASA veiksmīgi izmēģināja savu jauno kosmosa kuģi Orion, ar kuru plānots nosūtīt pirmos astronautus līdz planētai Mars. Orion gaisā pacēla Delta IV Heavy  nesējraķete, kas pašlaik ir jaudīgākā NASA rīcībā esošā raķete. Raķetes starts notika agrā vakarā, kas pulcēja daudzus skatītājus.

Šis ASV un NASA ir ļoti nozīmīgs brīdis, jo pirmo reizi praksē tika izmēģināts jaunais kosmosa kuģis, ar kuru plānots līdz šim tālākais cilvēka ceļojums Saules sistēmā – uz planētu Marss. Skaties.lv piedāvā noskatīties, kā startēja nesējraķete.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pati nesējraķete Delta IV Heavy smaile sniedzas 72 metrus augstumā. Šajā pat augstumā atrodas, piemēram, Pēterbaznīcas skatu laukums. Tās galvenā korpusa diametrs ir 5 metri, bet kopā ar  papildu raķetēm tā ir 15 metrus plata. Tās kopējā masa ir 733 000 kilogrami jeb 733 tonnas. Savukārt tās dzinēji ir vairāk nekā 40 metrus gari, kas darbojas uz sašķidrināta ūdeņraža un skābekļa bāzes.

NASA strādā pie Orion projekta jau vairāk nekā 8 gadus. Tas iepriekš bija iecerēts kā Mēness izpētes projekts, taču šī ideja tika noraidīta, un tas kļuva par daļu no jauna projekta, kura ietvaros astronauti nākotnē dosies uz Marsu.

NASA šim projektam jau ir iztērējusi vairāk nekā 9 miljardus dolāru. Nākamais Orion testa lidojums notiks pēc četriem gadiem.

Lasi vēl