Komentāri
NASA pētniece prognozē, ka līdz 2025. gadam atradīs pierādījumus dzīvībai uz citām planētām
Foto: EPA/LETA

ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) pētniece Elena Stofana prognozē, ka pēc desmit gadiem būšot atrasti pirmie pierādījumi dzīvības pastāvēšanai uz citām planētām, ziņo vietne space.com.

“Domāju, ka turpmāko desmit gadu laikā iegūsim spēcīgus pierādījumus dzīvības pastāvēšanai ārpus Zemes, bet pēc 20 vai 30 gadiem mums jau būs neapgāžami pierādījumi,” otrdien diskusijā par NASA centieniem atrast dzīvību uz citām planētām sacīja zinātniece.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs zinām, kur meklēt. Mēs zinām, kā meklēt,” teica Stofana. “Lielākajā daļā gadījumu mums ir arī vajadzīgās tehnoloģijas, un mēs esam ceļā uz to izmantošanu.”

Bijušais astronauts Džons Grunsfelds, kurš strādā NASA pētniecības nodaļā, arī prognozē drīzus atklājumus. “Uzskatu, ka esam vienas paaudzes attālumā no atklājumiem mūsu Saules sistēmā, bet līdz dzīvības atklāšanai uz planētas ārpus tās nomainīsies vēl viena paaudze,” viņš minēja.

Jaunākie atklājumi apstiprina, ka dažviet Saules sistēmā un Piena Ceļā esot piemēroti apstākļi dzīvības pastāvēšanai. Piemēram, uz Jupitera pavadoņiem Eiropas un Ganimēda, kā arī Saturna pavadoņa Encelāda atklāti pazemes okeāni.

Senā pagātnē lielu daļu Marsa virsmas klājis okeāns. Zinātnieki uzskata, ka uz Marsa virsmas redzamos tumšākos laukumus atstājis sālsūdens.

Turklāt Marsa izpētes pašgājēja robota Curiosity veiktie urbumi un akmeņu ķīmiskā analīze rāda, ka pirms aptuveni 3,6 miljardiem gadu apstākļi bijuši pareizie ezera pastāvēšanai, kurš varējis uzturēt mikrobioloģisku dzīvību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl