NASA gatavojas veikt nozīmīgu mērījumu Saturna izpētē

Komentāri
NASA gatavojas veikt nozīmīgu mērījumu Saturna izpētē
Foto: EPA / LETA

Kosmosa pētījumu aģentūras NASA kosmiskais lidaparāts Cassini veiks līdz šim tuvāko lidojumu pār Saturna pavadoņa Encelāda virsmu, lai veiktu nozīmīgu mērījumu.

Zinātnieki uzskata, ka zem Encelāda ledus garozas ir ūdens okeāns un tas var būt piemērots dzīvības formu pastāvēšanai. Kosmiskais lidaparāts Cassini riņķo ap Encelādu jau kopš 2004. gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Misijas laikā atklāts, ka uz kosmiskā objekta virsmas atrodas plaši ledus veidojumi. Zinātnieki iecerējuši, ka tuvais lidojums – 50 kilometru attālumā no Encelāda virsmas – ļaus ledus veidojumus izpētīt tuvāk. Paredzēts, ka drīz Cassini savu misiju noslēgs, taču zinātnieki cer, ka līdz tam zonde palīdzēs veikt vēl vairākus būtiskus atklājumus.

Lidaparāta Cassini misija:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl