Mobilo sakaru operatori: Pēc dažiem gadiem 5G tehnoloģijas kļūs par ikdienu

1 komentārs
Mobilo sakaru operatori: Pēc dažiem gadiem 5G tehnoloģijas kļūs par ikdienu
DĀVIS ŪLANDS, F64

Faktiski visiem Latvijas iedzīvotājiem ir mobilie tālruņi. Un lielākā daļa no mums telefonus arī izmanto ne tikai zvanīšanai. Šajā ziņā mūs tuvākajā laikā sagaida lielas tehnoloģiskas pārmaiņas.

Latvijas lielākie mobilo sakaru operatori ceturtdien izvērta tādu kā sabiedrisko attiecību “kariņu”. Gan LMT, gan “Tele2”, gan “Bite” vienas dienas laikā ziņoja par progresu piektās paaudzes jeb 5G sakaru attīstībā.

“Tele2” un “Biti” nākt klajā ar paziņojumiem pamudināja LMT piektdien pieteiktais pasākums ar Valsts prezidenta Egila Levita dalību par 5G tīkla darbības sākšanu Liepājā.

LMT prezidents skaidro – lai gan 5G tīkls atnesīs ātrāku datu apraidi un zemu aiztures laiku arī privātpersonām, pamatā tas būs liels ieguvums uzņēmējiem un citām institūcijām dažādu viedo risinājumu attīstībā. Piemēram, tehnoloģisko procesu vadībā un sabiedrības drošībā.

Pagaidām runāt par pilnvērtīgu 5G darbību Latvijā gan nav pamata, tāds pieejams vien atsevišķās lokācijās. Viena no tām ir Mūkusalas biznesa centrs, kur atrodas “Tele2”. Uzņēmumā akcentē, ka pārklājums attīstīsies pakāpeniski.

Savu pirmo 5G staciju testa režīmā palaidusi arī “Bite”, taču – pat ja visi operatori visās savās stacijās piektdien ieslēgtu 5G, tas vēl īsti neko nedotu. Lietotājiem gluži vienkārši ir pagalam maz ierīču, kas atbalsta 5G.

Lielā 5G attīstība sākšoties 2022. vai 2023. gadā. Pašreiz tikai daži ražotāji sākot demonstrēt ierīces, bet masveidā tās vēl neesot pieejamas.

Līdzīgās domās ir arī “LMT” un “Tele2”. Līdz 5G kļūs par ikdienu, vajadzīgi vēl daži gadi.