8 komentāri

Mobilo sakaru pakalpojumi būtu jāsniedz tikai reģistrētiem lietotājiem – šāda kārtība ļautu laikus atklāt noziegumus, mazinātu terorisma draudus un palīdzētu apkarot ēnu ekonomiku.

Likuma izmaiņas Elektronisko sakaru likumā pirms nepilna gada rosināja Satiksmes ministrija, tomēr tagad šis jautājums izņemts no dienas kārtības.

Neizpratnē par Satiksmes ministrijas viedokļa maiņu ir Latvijas Juristu apvienība, kas aktīvi iestājas par reģistrācijas ieviešanu.

Rihards Bunka
Latvijas Juristu apvienības priekšsēdētājs

Sākotnēji Satiksmes ministrija bija ļoti priecīga un virzīja to, bet pēc tam kaut kādā mirklī resorisku darbību rezultātā notika viedokļu maiņa un viss! Man šie iemesli līdz galam nav zināmi, kāpēc tas tā ir noticis.

Daļā Eiropas Savienības dalībvalstu ir noteikta karšu lietotāju datu obligāta reģistrācija, bet vairākās valstīs tiek apsvērta šāda tiesību normu ieviešana.

Kartes reģistrācijas laikā lietotājam jāuzrāda pase vai personas apliecība, turklāt personai jābūt sasniegušai 18 gadu vecumu.

Sagaidāms, ka drīzumā tiks veiktas izmaiņas Eiropas Savienības tiesību aktos, kas noteiks par pienākumu ieviest obligātu priekšapmaksas karšu reģistrāciju visās dalībvalstīs.

TOP komentāri

 • Krista
 • Janis Jersovs
  +2 +2 0

  Janis Jersovs

  Ierobezo reklamu portalus, mobilo sakaru lietotajus, deputatu balsojumus, LAtvija tiesam ir cela uz diktaturu
 • Iveta Štrauhmane
  +1 +1 0

  Iveta Štrauhmane

  Priekšapmaksas kartes ļauj cilvekiem nepalikt parādā telekomunikācijām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl