Microsoft piedāvā Windows 10 tehniskā priekšskatījuma versiju datoriem

0 Komentāru
Microsoft piedāvā Windows 10 tehniskā priekšskatījuma versiju datoriem
FOTO: SCANPIX

Reģistrētiem lietotājiem ir iespēja pievienoties Windows Insider programmai un saņemt jaunāko Windows 10 tehniskā priekšskatījuma versiju datoriem, informē Microsoft Latvia pārstāve Gunta Līne.

Reģistrēties un pievienoties Windows Insider programmai, lai iepazītos ar jaunajām Windows iespējām, iespējams interneta adresē. Windows 10 tehniskā priekšskatījuma versiju tālruņiem uzņēmums sola laist klajā februārī.

Jau ziņots, ka topošā Microsoft jaunās paaudzes operētājsistēma Windows 10 piedāvās jaunu iespēju spektru un pirmā gada laikā nodrošinās bezmaksas atjauninājumu līdzšinējo operētājsistēmu Windows 7, Windows 8.1 un telefonu operētājsistēmas Windows Phone 8.1 lietotājiem.

Līdz šim Windows 10 beta versijas testēšanā iesaistījies jau pusotrs miljons lietotāju, kuri snieguši aptuveni 800 000 atsauksmju un komentārus par aptuveni 200 000 tēmu.

Jaunajā versijā ieviestas funkcijas, ar kurām Microsoft saista ar jaunās operētājsistēmas veiksmi. Jaunums būs datoros un planšetdatoros pieejamais, līdz šim tikai mobilajos tālruņos lietotais, ar balsi vai teksta ziņojumiem vadāmais digitālais asistents Cortana, kas nodrošinās padomus, ātru piekļuvi datiem un informācijai, kā arī atgādinājumu funkcijas.

Līdz ar Windows 10 Microsoft’ laidīs klajā arī jaunas paaudzes interneta pārlūku, kura izstrādes stadijas nosaukums ir Project Spartan, un tas izstrādāts, īpaši ņemot vērā paplašinātas savietojamības iespējas, un nodrošinās uzlabotu lietošanas pieredzi.

Jaunums būs arī ar Windows 10 saistītās hologrāfiskās lietotnes, kuru darbību nodrošinās jaunās HoloLens bezvadu hologrāfiskās brilles, ar kuru palīdzību lietotājam tiks piedāvāta trīsdimensiju hologrammu platforma, kura ar sensoru palīdzību atpazīs žestu vadību un ļaus izmantot “Windows 10” iespējas telpiski un bez piesaistes citām ierīcēm.

Šis nosaukums jau sagādājis pārsteigumu, ņemot vērā, ka iepriekšējās paaudzes operētājsistēmas nosaukums ir Windows 8. Microsoft vadītāji norāda, ka šāds lēmums pieņemts, lai atspoguļotu, ka jaunā operētājsistēma būs liels lēciens uz priekšu, nevis vien mazs solis.

Microsoft skaidroja, ka Windows 10 izveidota, lai pielāgotos jebkurai ierīcei, kas tiek izmantota, sākot ar videospēļu konsolēm Xbox un galda datoriem un beidzot ar planšetdatoriem un mazizmēra ierīcēm. Tāpat uzņēmums norāda, ka gaidāmā Windows versija nodrošinās programmu izstrādātājiem platformu, kas ļaus tiem izstrādāt vienu aplikāciju, kura darbosies uz vairākām ar šo operētājsistēmu aprīkotām ierīcēm. Windows 10 atgriezīs arī “sākuma izvēlni”, pēc kuras bija noilgojušies lietotāji, nodrošinot ātru viena klikšķa piekļuvi funkcijām un failiem, ko cilvēki izmanto visvairāk, ziņo Microsoft. Jaunā operētājsistēma arī izstrādāta tā, lai atvieglotu vienlaicīgu darbošanos ar vairākiem failiem un aplikācijām.