“Microsoft” izrāda rīku, kas līdz šim vēl šķita zinātniskā fantastika

Komentāri

Tehnoloģiju konferencē, kas šonedēļ norisinās Kalifornijā, “Windows 8” operētājsistēmu izstrādātājs “Microsft” prezentēja jaunu rīku saziņas pakalpojumā “Skype”, kas reālajā laikā spēj tulkot gan balss saziņu, gan saraksti. Mūsdienu ar tehnoloģiju inovācijām piesātinātajā pasaulē šāds risinājums joprojām šķiet kā zinātniskā fantastika.

“Microsoft” tehnoloģiju “Skype Translator” plašākai sabiedrībai piedāvās jau šogad, kā “Windows 8” beta lietojumprogrammu, raksta “The Week”.

Pēc “Daily Tech” ziņotā, tirgū šobrīd jau pieejams reālā laika tulks “iTranslate”, kas darbojas uz “Google Translate” bāzes, taču līdz šim ievērojamu popularitāti šis rīks nav ieguvis.

Turpretī reālā laika tulkam pakalpojumā “Skype”, ko regulāri izmanto aptuveni 300 miljoni cilvēku visā pasaulē, ir liels potenciāls iekarot šīs nišas virsotni. Un “Microsoft” šāds panākums ir nepieciešams, ņemot vērā citu kompāniju panākumus jaunākajās tehnoloģijās. “Microsoft” neizgudroja nedz MP3 atskaņotāju, nedz viedtālruni, bet kompānijas populārākā operētājsistēma “Windows XP”, kuru “Microsoft” šogad pārtrauca tehnoloģiski atbalstīt, tika radīta laikā, kad “Apple” pasauli iepazīstināja ar pirmo “iPod” pleijeri. Neskaitot video spēļu industriju, kur “Xbox” ir spēcīgs “Sony Playstation” konkurents, “Microsoft” jau ilgāku laiku nav zīmīgi izcēlies ar tehnoloģiju inovācijām.

Kompānija “Microsoft” balss atpazīšanas, automatiskās tulkošanas un citās līdzīgās tehnoloģijās pēdējo desmit gadu laikā ir investējusi ievērojamas summas, un “Skype Translator” ir zīmīgākais šo ieguldījumu rezultāts.

Lasi vēl