Mēneša laikā hakeri no Latvijas bankas kontiem izkrāpuši 15 tūkstoši eiro

0 Komentāru
Mēneša laikā hakeri no Latvijas bankas kontiem izkrāpuši 15 tūkstoši eiro
LETA

Pērnā gada decembrī vien vairākām fiziskām un juridiskām personām Latvijā, izmantojot datorvīrusu, krāpnieki no bankas kontiem izzaguši kopumā 15 tūkstošus eiro.

Zagļi pārsvarā izmanto datorvīrusu, kas lietotāja inficētajā datorā nolasa internetbankas datus. Pēc tam, brīdī, kad lietotājs pieslēdzas savam internetbankas kontam, lai veiktu kādu pārskaitījumu, savu daļu līdzekļu ”paņem” arī kibernoziedznieki. Nereti nauda tiek izkrāpta tādēļ, ka bankas klients izmanto novecojušas datorprogrammas, skaidro SEB bankas pārstāvji.

Policijas darbinieki sūdzības par krāpšanas gadījumiem internetvidē saņem teju katru dienu. Cilvēki nereti ”iekrīt” uz dažādiem piedāvājumiem, kurus viņiem iesūta e-pastā. Tās ir gan viltus loterijas, gan eksprespasta piegādes apmaksa un citi gadījumi, stāsta likumsargi. Īpaši uzmanīgam vēstuļu saņēmējam jākļūst tad, ja viltus komersants prasa norādīt personas un viņa kredītkaršu datus.

Andis Rinkevics VP GKPP Prevencijas vadības nodaļas vadītājs:

Uzzinot jūsu kartes datus – tās kodus, vārdu, uzvārdu, kartes numuru, krāpnieks var jūsu vietā nopirkt jebko internetā no jebkuras pasaules valsts un, protams, jūsu nauda tad būs ”aizgājusi”. Lielākajā daļā krāpšanas gadījumu cilvēks, uzticoties šādam ”komersantam”, ir pārskaitījis naudas līdzekļus uz viņa kontu un nav saņēmis gala rezultātā preci.

Tikmēr pierādīt šādus krāpšanas gadījumus ir visai sarežģīti un tam ir vairāki iemesli.

Gints Mālkalnietis, CERT.LV drošības speciālists:

Ne vienmēr apkrāptie cilvēki saglabājuši pietiekami daudz pierādījumu par to, kur viņi šo naudu maksājuši, kam pārskaitījuši. Šīs lapas, kuras izmanto krāpšanai, parādās, bet pēc trīs dienām pazūd – tiek izdzēstas no interneta. Brīdī, kad cilvēks saprot, ka ir ticis apkrāpts, viņam nav īsti nekā, ar ko doties pie policijas.

Skaties video!

0 Komentāru