Mēneša laikā hakeri no Latvijas bankas kontiem izkrāpuši 15 tūkstoši eiro

Komentāri

Pērnā gada decembrī vien vairākām fiziskām un juridiskām personām Latvijā, izmantojot datorvīrusu, krāpnieki no bankas kontiem izzaguši kopumā 15 tūkstošus eiro.

Zagļi pārsvarā izmanto datorvīrusu, kas lietotāja inficētajā datorā nolasa internetbankas datus. Pēc tam, brīdī, kad lietotājs pieslēdzas savam internetbankas kontam, lai veiktu kādu pārskaitījumu, savu daļu līdzekļu ”paņem” arī kibernoziedznieki. Nereti nauda tiek izkrāpta tādēļ, ka bankas klients izmanto novecojušas datorprogrammas, skaidro SEB bankas pārstāvji.

Policijas darbinieki sūdzības par krāpšanas gadījumiem internetvidē saņem teju katru dienu. Cilvēki nereti ”iekrīt” uz dažādiem piedāvājumiem, kurus viņiem iesūta e-pastā. Tās ir gan viltus loterijas, gan eksprespasta piegādes apmaksa un citi gadījumi, stāsta likumsargi. Īpaši uzmanīgam vēstuļu saņēmējam jākļūst tad, ja viltus komersants prasa norādīt personas un viņa kredītkaršu datus.

Andis Rinkevics VP GKPP Prevencijas vadības nodaļas vadītājs:

Uzzinot jūsu kartes datus – tās kodus, vārdu, uzvārdu, kartes numuru, krāpnieks var jūsu vietā nopirkt jebko internetā no jebkuras pasaules valsts un, protams, jūsu nauda tad būs ”aizgājusi”. Lielākajā daļā krāpšanas gadījumu cilvēks, uzticoties šādam ”komersantam”, ir pārskaitījis naudas līdzekļus uz viņa kontu un nav saņēmis gala rezultātā preci.

Tikmēr pierādīt šādus krāpšanas gadījumus ir visai sarežģīti un tam ir vairāki iemesli.

Gints Mālkalnietis, CERT.LV drošības speciālists:

Ne vienmēr apkrāptie cilvēki saglabājuši pietiekami daudz pierādījumu par to, kur viņi šo naudu maksājuši, kam pārskaitījuši. Šīs lapas, kuras izmanto krāpšanai, parādās, bet pēc trīs dienām pazūd – tiek izdzēstas no interneta. Brīdī, kad cilvēks saprot, ka ir ticis apkrāpts, viņam nav īsti nekā, ar ko doties pie policijas.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl