Mākslīgais intelekts var radīt draudus cilvēcei, pavēstījis Bils Geitss

0 Komentāru
Mākslīgais intelekts var radīt draudus cilvēcei, pavēstījis Bils Geitss
Foto: AP/SCANPIX

Cilvēcei vajadzētu satraukties par draudiem, ko tai var radīt mākslīgais intelekts, pavēstījis Microsoft vadītājs Bils Geitss (Bill Gates).

Tehnoloģiju milža Microsoft dibinātājs B. Geitss nesaprot cilvēkus, kurus nemaz nesatrauc iespējamība, ka mākslīgais intelekts varētu pāraugt pāri cilvēku kontroles robežām.

Microsoft dibinātājs Bils Geitss:

Es esmu tajā nometnē, kas ir satraukusies par ”super inteliģenci”. Vispirms ierīces paveiks daudzu darbus mūsu vietā un nebūs ”super inteliģentas”. Tam vajadzētu būt pozitīvi, un mēs ar to tiksim galā. Taču pēc dažām desmitgadēm mākslīgais intelekts būs kļuvis pietiekami spēcīgs, lai mums vajadzētu satraukties.

“Es piekrītu Elonam Muskam (Elon Musk) un dažiem citiem šajā jautājumā, un es nesaprotu, kādēļ daži cilvēki nav noraizējušies par to,” tā B. Geitss atbildēja Reddit ”pajautā man jebko” jautājumu un atbilžu sesijas laikā.

Tādējādi B. Geitss oponēja vienam no pētījumu kompānijas Microsoft Research vadītājiem Ērikam Horvicam (Eric Horvitz), kurš iepriekš sacīja, ka ”fundamentāli” viņš neredz mākslīgo intelektu kā draudus. Tāpat Ē. Horvics atzina, ka aptuveni ceturtā daļa no viņa vadītās kompānijas komandas darbojas mākslīgā intelekta jomā.

Savukārt B. Geitsa viedoklis sakrīt ar Tesla Motors produktu arhitekta E. Muska un profesora Stefana Havkina (Stephen Hawkin) domām. Abi minētie kungi ir brīdinājuši, ka mākslīgais intelekts var kļūt tik stiprs, ka cilvēce to vairs nevar kontrolēt.

0 Komentāru