Komentāri
Mākslīgais intelekts var radīt draudus cilvēcei, pavēstījis Bils Geitss
Foto: AP/SCANPIX

Cilvēcei vajadzētu satraukties par draudiem, ko tai var radīt mākslīgais intelekts, pavēstījis Microsoft vadītājs Bils Geitss (Bill Gates).

Tehnoloģiju milža Microsoft dibinātājs B. Geitss nesaprot cilvēkus, kurus nemaz nesatrauc iespējamība, ka mākslīgais intelekts varētu pāraugt pāri cilvēku kontroles robežām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Microsoft dibinātājs Bils Geitss:

Es esmu tajā nometnē, kas ir satraukusies par ”super inteliģenci”. Vispirms ierīces paveiks daudzu darbus mūsu vietā un nebūs ”super inteliģentas”. Tam vajadzētu būt pozitīvi, un mēs ar to tiksim galā. Taču pēc dažām desmitgadēm mākslīgais intelekts būs kļuvis pietiekami spēcīgs, lai mums vajadzētu satraukties.

“Es piekrītu Elonam Muskam (Elon Musk) un dažiem citiem šajā jautājumā, un es nesaprotu, kādēļ daži cilvēki nav noraizējušies par to,” tā B. Geitss atbildēja Reddit ”pajautā man jebko” jautājumu un atbilžu sesijas laikā.

Tādējādi B. Geitss oponēja vienam no pētījumu kompānijas Microsoft Research vadītājiem Ērikam Horvicam (Eric Horvitz), kurš iepriekš sacīja, ka ”fundamentāli” viņš neredz mākslīgo intelektu kā draudus. Tāpat Ē. Horvics atzina, ka aptuveni ceturtā daļa no viņa vadītās kompānijas komandas darbojas mākslīgā intelekta jomā.

Savukārt B. Geitsa viedoklis sakrīt ar Tesla Motors produktu arhitekta E. Muska un profesora Stefana Havkina (Stephen Hawkin) domām. Abi minētie kungi ir brīdinājuši, ka mākslīgais intelekts var kļūt tik stiprs, ka cilvēce to vairs nevar kontrolēt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl