“Makaronu mafija” pret vīrusu: pašmāju “influenceri” rada video jauniešu uzrunāšanai

Pievienot komentāru
“Makaronu mafija” pret vīrusu: pašmāju “influenceri” rada video jauniešu uzrunāšanai
EKRĀNUZŅĒNUMS

Sociālo tīklu satura radošie huligāni – Latvijas dauzonīgākie “influenceri” -apvienojušies mūzikas grupā ”Makaronu mafija”, kuras pirmās dziesmas videoklips prezentēts šorīt raidījumā ”900 sekundes”.

”Makaronu mafijas” kodolā, kas tiek saukta par ”prikolu” grupu, ir Latvijas “jūtūberi” un “Instagram” satura veidotāji Armands Jaunzems, Reinis Bambers un Rihards Mašiņš, taču klipā redzami arī citi “influenceri”. Ar improvizētu gangsteru repa audiālo un vizuālo stilistiku, ir centiens uzsver fiziskās distancēšanās un pašizolācijas nozīmi Covid-19 vīrusa pandēmijas laikā.

Lasi vēl: Latvijā konstatēti jau 446 saslimšanas gadījumi ar Covid-19

”Izveidojām dziesmu ar ļoti lielu humora piesitienu, bet pamata vēstījums – ignorējot prasību par pašizolāciju un citus drošības noteikumus, jaunieši nesaprot, ka viņi var apdraudēt cilvēkus ar vājāku veselību,” tā ”900 sekundēm” sacīja Rihards Mašiņš.

Savukārt kā uzsver Armands Jaunzems, tad ”prikolīgs” video ir jauniešiem saprotams un uztverams komunikācijas veids, lai tādējādi aktualizētu epidēmijas nopietnību, pašizolācijas vai karantīnas un roku higiēnas nozīmīgumu.

”No visām pusēm krīt šaušalīgas statistikas, tādēļ mēs mēģinājām pievērsties no cita aspekta šai komunikācijas problēmai, jo, lielākoties jaunieši domā, ka viņiem nekas nedraud, jo vīrusa mērķauditorija ir tikai gados vecāki cilvēki un cilvēki ar vājāku veselību. Varbūt viņus tas neskar, bet citiem tas var izrādīties ļoti smags pārbaudījums veselībai un ar risku nomirt. Ja mēs visi solidāri neievērosim tik vienkāršus noteikumus, tad ir visai reāli, ka Covid-19 nozags mums vasaru – nebūs nekādu festivālu. Vasaru pavadīsim mājās. Nebūs nekādu Līgo svētku, un nākošo saulīti redzēsim tikai rudenī, kad atkal līs,” liek aizdomāties jūtūberis Jaunzems.

Video arī ironiski izsmieti tie, kas ļāvās nenopamatotajai panikai, izpērkot veikalus. Kad šāda panika no ārzemēm pārmetās uz Latviju, izpērkot griķus un tualetes papīru, ”Makaronu mafijas” lirika ieguva vēl aktuālāku saturu.

”Vēlamies uzsvērt, ka dziesmas un klipa tapšanas laikā neviens nav cietis un visi tā brīža aktuālie piesardzības noteikumi tikuši ievēroti, jo tad spēkā vēl nebija arī pulcēšanās ierobežojumi,” bilst Jaunzems.

Video pirmizrādē raidījumā ”900 sekundes” bija video cenzētā versija, proti, bez rupjībām un plikumiem. Savukārt ”Makaronu mafijas” skarbo versiju var noskatīties “YouTube”.