1 komentārs

Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskajā universitātē top kopīga profesionālā bakalaura studiju programma “Nanoinženierija”. Šī studiju programma ir unikāla visas Baltijas mērogā un paredzams, piesaistīs lielu studētgribētāju skaitu no visas pasaules. Divu augstskolu kopīgas studiju programmas izveide vēl ir sagatavošanas stadijā, tāpēc studentu uzņemšana sāksies nākamgad.

Topošajā studiju programmā “Nanoinženierija” ir plānots apvienot labākos Latvijas resursus šajā jomā. Mērķis – izveidot starptautiski atzītu programmu jomā, kurā šobrīd bakalaura līmenī nav piedāvājuma neviena citā Baltijas valstu augstskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

“Nanotehnoloģiju nozare attīstās un mēs saskatām, ka vajadzības pēc speciālistiem noteikti pieaugs. Sadarbība starp LU un RTU dos labu efektu un tā būs laba programma. Uzņemšana sāksies tikai nākamgad,” skaidro RTU studiju protektors Uldis Sukovskis.

Nanotehnoloģija ir salīdzinoši jauna zinātnes nozare, kas strauji attīstās. Studenti varēs apgūt jaunāko tehnoloģiju pielietojums.

“Mikroprocesori, mikročipi jau vairāk nav nekādi lieli objekti. No vienas puses – tā ir ļoti nopietna fizika, bet no otras puses ir jāmeklē arī pielietojumi,” saka LU lektors Aivars Vembris.

Augstskolās uzsver, ka līdz programmas iedzīvināšanai vēl jāveic liels sagatavošanās darbs. Taču pēc tās izveides ir cerības uz lielu pašmāju un ārvalstu studētgribētāju pieplūdumu. Tikmēr Izglītības ministrijā slavē abas lielās augstskolas par kopīgas programmas izveidi.

“Patiesību sakot kopīgām programmām ir laba nākotne, jo mums nav tās kapacitātes, lai vienu jaunu modernu studiju programmu izveidotu vienā augstskolā,” uzskata izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Nanoinženierijas bakalaura studija programmas ilgums būs 4 ar pus gadi. Absolvents saņems diplomu ar LU un RTU rektora parakstiem. Nanotehnoloģiju inženiera profesija ir labi apmaksāta un pieprasījums pēc šādas raudzes speciālistiem, kuri ir spējīgi strādāt gan ražošanas, gan izpētes uzņēmumos, pārzin mikro un nanotehnoloģijas izmantošanu un utilizāciju, pieaug.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl