LU un RTU top kopīga bakalaura studiju programma “Nanoinženierija”; tā būs unikāla visā Baltijā

1 komentārs

Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskajā universitātē top kopīga profesionālā bakalaura studiju programma “Nanoinženierija”. Šī studiju programma ir unikāla visas Baltijas mērogā un paredzams, piesaistīs lielu studētgribētāju skaitu no visas pasaules. Divu augstskolu kopīgas studiju programmas izveide vēl ir sagatavošanas stadijā, tāpēc studentu uzņemšana sāksies nākamgad.

Topošajā studiju programmā “Nanoinženierija” ir plānots apvienot labākos Latvijas resursus šajā jomā. Mērķis – izveidot starptautiski atzītu programmu jomā, kurā šobrīd bakalaura līmenī nav piedāvājuma neviena citā Baltijas valstu augstskolā.

Ekrānuzņēmumi

“Nanotehnoloģiju nozare attīstās un mēs saskatām, ka vajadzības pēc speciālistiem noteikti pieaugs. Sadarbība starp LU un RTU dos labu efektu un tā būs laba programma. Uzņemšana sāksies tikai nākamgad,” skaidro RTU studiju protektors Uldis Sukovskis.

Nanotehnoloģija ir salīdzinoši jauna zinātnes nozare, kas strauji attīstās. Studenti varēs apgūt jaunāko tehnoloģiju pielietojums.

“Mikroprocesori, mikročipi jau vairāk nav nekādi lieli objekti. No vienas puses – tā ir ļoti nopietna fizika, bet no otras puses ir jāmeklē arī pielietojumi,” saka LU lektors Aivars Vembris.

Augstskolās uzsver, ka līdz programmas iedzīvināšanai vēl jāveic liels sagatavošanās darbs. Taču pēc tās izveides ir cerības uz lielu pašmāju un ārvalstu studētgribētāju pieplūdumu. Tikmēr Izglītības ministrijā slavē abas lielās augstskolas par kopīgas programmas izveidi.

“Patiesību sakot kopīgām programmām ir laba nākotne, jo mums nav tās kapacitātes, lai vienu jaunu modernu studiju programmu izveidotu vienā augstskolā,” uzskata izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Nanoinženierijas bakalaura studija programmas ilgums būs 4 ar pus gadi. Absolvents saņems diplomu ar LU un RTU rektora parakstiem. Nanotehnoloģiju inženiera profesija ir labi apmaksāta un pieprasījums pēc šādas raudzes speciālistiem, kuri ir spējīgi strādāt gan ražošanas, gan izpētes uzņēmumos, pārzin mikro un nanotehnoloģijas izmantošanu un utilizāciju, pieaug.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl