LTV un Latvijas Radio būtu jāatsakās no reklāmām, atzīst Saeimā

Komentāri

Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio būtu jāaiziet no reklāmas tirgus jau nākamgad, jo tas ļautu sabiedriskajam medijam vairāk domāt par saturu, nevis peļņu – par to pārliecinājusies Saeimas šā jautājuma izpētei speciāli izveidotā darba grupa. Taču, visticamāk, nozarē ilgi gaidīta reforma netiks realizēta, jo valsts budžeta trūkst līdzekļu, lai kompensētu zaudētos ienākumus.

Kultūras ministrija šim mērķim prasīs astoņus miljonus eiro, taču Finanšu ministrija jau tagad liek saprast, ka tādas naudas budžetā nav. Par mediju politiku atbildīgā Kultūras ministrija valdībai nolēmusi prasīt finansējumu jau nākamgad, jo uzskata, ka Latvijas Televīzija un Radio bez reklāmas būtu skatītājiem draudzīgāka un objektīvāka, jo vairāk varētu domāt par saturu, nevis peļņu. Tāpat arī mediju nozarē valda uzskats, ka sabiedriskajiem medijiem reklāmas tirgus būtu jāpamet.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā lielākie ieguvēji, ja šāds solis – atteikšanās no reklāmām sabiedriskajos medijos – tomēr tiktu sperts, būt latviski raidošas televīzijas, kuras raida latviešu valodā, jo tādā gadījumā celsies reklāmas cena.

Reklāmas eksperti izpētījuši, ka, izejot sabiedriskajam medijam no reklāmas tirgus, atviegloti varētu uzelpot arī privātās komerctelevīzijas, kurām pašlaik nav tie vieglākie laiki.

Foto

Reklāmas ieņēmumu aizstāšanu atbalsta arī LTV vadītājs Ivars Belte, gan ar piebildi, ka vairāk naudas no valsts budžeta nedrīkst nozīmēt satura diktātu no valsts puses. Pamatots ir arī jautājums, cik efektīva ir sabiedriskā medija saimniekošana pustukšajā Latvijas Televīzijas ēkā.

Taču visi labie nodomi tuvākajā nākotnē, ļoti iespējams, nemaz neīstenosies, jo situācija valsts budžetā ir visai saspīlēta un lieku desmit miljonu tur pašlaik nav.

Jāatgādina, ka līdz ar finansējuma modeļa maiņu Kultūras ministrija gatavojas arī reformēt elektronisko mediju regulatoru, nodalot sabiedriskā un komercmediju uzraudzības funkcijas.

Skaties video un uzzini vairāk!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl