LMT sāks tirgot jaunos iPhone 6

0 Komentāru
LMT sāks tirgot jaunos iPhone 6
Foto: EPA/LETA

Latvijā pagaidām vienīgais oficiālais kompānijas Apple produkcijas izplatītājs Latvijas Mobilais telefons (LMT) piektdien, 31. oktobrī, sāks jauno iPhone 6 un iPhone 6 Plus viedtālruņu tirdzniecību, paziņoja LMT preses sekretāre Elīna Lidere.

Jaunos viedtālruņus Apple prezentēja 9. septembrī, bet Latviju jaunie iPhone sasniedza 24. septembrī tā saucamajā “pelēkajā tirgū” – vairāki tirgotāji tos ieveda no ārvalstīm, kur tika sākta pirmās kārtas tirdzniecība.

Pirmajā tirdzniecības dienā gan veikali Capital, gan Tele2 ziņoja par labiem pārdošanas apjomiem, neskatoties uz telefonu augsto cenu, – lētākais modelis tika piedāvāts par 999 eiro.

Tā kā LMT ir Apple oficiālais dīleris, tad priekšlaicīgi tirgot šā ražotāja preces tam nav ļauts, un tās nonāk pārdošanā otrajā kārtā, parasti aptuveni mēnesi vēlāk nekā citos veikalos, kas tirgo ārvalstīs iegādāto Apple aparatūru. LMT 24. oktobrī atklāja pieteikšanos Apple jaunumiem un sola, ka to cenas būs pieejamas, tiklīdz tiks sākta tirgošana.

Paredzams, ka LMT piedāvātās cenas būs zemākas nekā iepriekš minētajiem tirgotājiem, bet tieši kādas – sakaru operators neatklāj. Iespējams, ka ar jauno viedtālruņu tirdzniecības sākšanu cenas varētu tikt pazeminātas iepriekšējās paaudzes iPhone 5S un 5C modeļiem.

Jau ziņots, ka Apple 9. septembrī prezentēja jaunākos viedtālruņu modeļus, kas ieguvuši nosaukumus iPhone 6 un iPhone 6 Plus, bet to ekrānu izmēri ir attiecīgi 4,7 collas (11,9 centimetri) un 5,5 collas (14 centimetri). Vairāki tehnoloģiju apskatnieki akcentējuši, ka viens no iPhone veiksmes cēloņiem varētu būt telefonu parocīgais izmērs, kas tos ļauj ērti izmantot ar vienu roku. Izskanējušas bažas, ka ar jauno produkciju Apple šo priekšrocību varētu pazaudēt.

Abi telefoni aprīkoti ar Apple izstrādātajiem procesoriem A8, kas, kā apgalvo kompānija, to veiktspējas ātrumu palielina par 25%. Tāpat jaunajiem iPhone modeļiem ir uzlabota izšķirtspēja.

0 Komentāru