Lieliska ziņa! Populārais taksometru pakalpojums Uber būs arī Latvijā

0 Komentāru
Lieliska ziņa! Populārais taksometru pakalpojums Uber būs arī Latvijā
Foto: AFP / LETA

Arvien lielāku popularitāti pasaulē gūstošais kopā braukšanas koncepts Uber plāno ienākt Latvijā. Atšķirībā no klasiskajiem taksometru pakalpojumiem, Uber sistēmā ar pasažieru  pārvadājumiem var nodarboties ikviens. Pagaidām šādai uzņēmējdarbībai Latvijā nav atbilstoša tiesiskā regulējuma, taču gaidāmā konkurence likusi sarosīties esošajiem pārvadātājiem.

Izsaukt taksometru ar mobilās aplikācijas Taxify starpniecību, Latvijā iespējams jau vairāk nekā gadu.  Šis serviss pieejams jau vairākās Eiropas valstīs. Taxify pārstāvis Latvijā, LNT ziņām Rīgas centrā, ar piemēru apliecina, ka nejauši izvēlēts, patiešām ierodas vien dažu minūšu laikā.

Tiesa, ar Taxify nevar izsaukt jebkuru taksometru. Tikai tos, kas paši iesaistījušies sistēmā. Šobrīd to ir ap 300, galvenokārt, no dažādiem mazajiem pārvadātājiem, kas šādā veidā vēlas piesaistīt vairāk klientu, jo lietotne, laikus ļauj noteikt plānoto cenu. Brauciena beigās, pasažieris var atstāt vērtējumu – vai viss bijis godīgi.

Lietotne Taxify ir jauns, ērts, savā ziņā inovatīvs veids, kā izsaukt klasisko taksometru. Taču Eiropā arvien lielāku popularitāti gūst koncepts saukts par kopbraukšanu. Tur jūsu šoferis var būt jebkurš, kas nolēmis nedaudz nopelnīt.

Ņemot vērā, ka kopbraukšana ir pilnīgi jauna uzņēmējdarbības joma, Latvijā tai vēl nav tiesiskā regulējuma. Kādām prasībām jāatbilst vadītājiem, un, kā iekasēt nodokļus.

Šonedēļ parakstot sapratnes memorandu ar Ekonomikas ministru, Latvija Arvila Ašerādena personā apņēmusies regulējuma izstrādi nebremzēt.

Šobrīd plānots, ka pirmie priekšlikumi jomas regulējumam varētu parādīties gada beigās. Pieredze citās valstīs liecina, ka Uber var atteikt iespēju iesaistīties konceptā ja vadītājam ir sodāmība, sliktas kvalitātes auto, slikta vadīšanas statistika. Kad tieši Uber plāno sākt darbību Latvijā pagaidām nav zināms.

Video

0 Komentāru