Liegums bērniem līdz 16 gadu vecumam reģistrēties sociālajos tīklos bez vecāku atļaujas būs tikai formalitāte

1 komentārs
Liegums bērniem līdz 16 gadu vecumam reģistrēties sociālajos tīklos bez vecāku atļaujas būs tikai formalitāte
F64

Iecere ieviest sociālajos tīklos nepilngadīgo reģistrēšanos tikai ar vecāku atļauju būs tikai formalitāte – tādu nākotni Briseles regulai paredz sociālo tīklu pārstāvji, kuri uzskata, ka Latvijas Tieslietu ministrijai jāizstrādā konkrētas norādes, kā pārbaudīt bērnu vecumu un vecāku atļaujas patiesumu pirms personas reģistrācijas sociālajos tīklos.

Reģistrējoties Latvijas vietējā sociālajā tīklā Draugiem.lv, pašlaik nav vecuma ierobežojuma. Aptuveni pirms gada ieviesta iespēja apstiprināt profilu ar e-paraksta palīdzību, taču apstiprināt nepilngadīga bērna vecāka atļauju portāla pārstāvjiem, izmantojot e-parakstu nav iespēju.

Foto

Vecuma ierobežojums ir Eiropas Savienības regula, kas attiecas uz visām dalībvalstīm. Dalībvalstu ierēdņiem tika dota izvēle ierobežojumu attiecināt uz vecumu no 12 līdz 16 gadu veciem jauniešiem. Latvijas Tieslietu ministrija izvēlējās maksimālo vecumu, tas nozīmē, ka visiem, kuri ir vecumā līdz 16 gadiem, pirms reģistrēšanās sociālajos tīklos ir jāsaņem vecāku atļauja.

Jau ziņots – visiem, kuri ir jaunāki par 16 gadiem, reģistrēšanās sociālajos tīklos tikai ar vecāku atļauju. Šāda kārtība Latvijā tiks ieviesta, sākot ar 2018. gadu.

Drošs bērnu saturs ir šeit!

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

1 komentārs