Komentāri
Līdz šim nepieredzētos kiberuzbrukumos no bankām izzagts viens miljards dolāru
Foto: Teresa/Flickr

Kopumā aptuveni simts bankas un citas finanšu institūcijas cietušas ”līdz šim nepieredzētā kiberuzbrukumā”. Hakeru bankām nozagtais naudas apmērs sasniedzis vienu miljardu ASV dolāru, ziņo BBC.

Datordrošības firma Kaspersky Lab lēš, ka viens miljards ASV dolāru nozagti vairākos uzbrukumos, kas sākušies 2013. gadā un notiek vēl aizvien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kibernoziedznieku grupējumā iesaistīti Krievijas, Ukrainas un Ķīnas hakeri, ziņo Kaspersky Lab pārstāvji. Lai viņus notvertu, kiberdrošības uzņēmums esot sadarbojies ar Interpolu un Eiropolu. Uzbrucēju grupējumam dots nosaukums Carbanak.

Kopumā uzbrukumi notikuši 30 valstīs, piemēram, uzbrukts ir Krievijas, ASV, Vācijas, Ķīnas, Ukrainas un Kanādas finanšu iestādēm.

”Šie uzbrukumi liecina, ka noziedznieki izmantos jebkuras sistēmas ievainojamību savā labā,” pavēstījuši Interpola digitālo noziegumu centra pārstāvji.

Kibernoziedznieki izmantojuši datorvīrusus, lai inficētu kompāniju videonovērošanas sistēmas. Tādējādi hakeri spējuši redzēt un ierakstīt visu, kas notiek šo kompāniju datoru ekrānos. Dažos gadījumos tas ļāvis kibernoziedzniekiem pārskaitīt naudu no banku kontiem uz hakeru kontiem.

Vidēji, lai aplaupītu vienu banku, kibernoziedzniekiem esot vajadzējis divus četrus mēnešus laika, turklāt vienā zādzības reizē esot bijusi iespēja nozagt līdz 10 miljoniem ASV dolāru.

”Tās bija ļoti profesionāli veiktas kiberlaupīšanas,” norāda Kaspersky Lab drošības pētnieks Sergejs Golovanovs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl