Lidojumā dosies miniatūra Eiropas kosmosa lidmašīna

Komentāri
Lidojumā dosies miniatūra Eiropas kosmosa lidmašīna
Foto: EPA/LETA

No Eiropas kosmosa bāzes Franču Gviānā šodien startēs miniatūrā Eiropas kosmosa lidmašīna.

Eksperimentālais bezpilota lidaparāts ir novietots uz Vega raķetes. Vispirms lidaparāts ar Vega raķeti veiks lidojumu izplatījumā, bet 450 kilometru augstumā tie atvienosies. Tad eksperimentālais bezpilota lidaparāts strauji kritīs un reģistrēs datus par to, kā kosmiskie objekti nokrīt uz Zemes, par operāciju informē zinātnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iegūtā informācija palīdzēs zinātniekiem prognozēt turpmākos kosmosa kuģu lidojumus atpakaļ uz Zemi.

Tiek plānots, ka miniatūrā lidmašīna iekritīs Klusajā okeānā. Izpletņi atvieglos tās piezemēšanos, bet baloni gādās, lai lidmašīna nenogrimtu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl