Leģendārā ”Minox” fotokamera joprojām ir kolekcionāru iekārota

”VEF” ražotā foto minikamera ”Minox” nepārspīlējot ir dēvējama par sava laika tehnikas brīnumu. Tā 20. gadsimta 30. gados, nozīmīgāk nekā jebkas cits, apliecināja Latvijas valsts industriālo potenciālu. Kamera sver nieka 125 gramus un ir tik maza, ka bieži vien tiek salīdzināta ar šķiltavām. 

Atpakaļ uz rakstu

2 komentāri

  • Gunārs

    Gunārs

    MINOX protams ir kaut kas izcils, bet maz in aprakstīts par VEF vadītājiem. priekš tā laika VEF vadība ir pat ļoti avangardiska, uzticēties nezinamajam, riskēt un ražot tik plaša spektra preces, galvenokārt radio, bet arī telefoni, lidmašīnas, pat vieglās mašīnas un motocikls. Ja nebūtu karš varam tikai minēt kā būtu audzis VEFs un līdz ar to Latvija
  • doremi

    doremi

    LUK LATVIJAS LEPNUMS REIZ BIJA --- MINOX ,,VEF.....KO NEIZNICINAJA KARŠ ,TO PADARIJA AR VEFU MIERA LAIKĀ ...TAGAD SKATOS PA RETAM UZ TO LIELO .EKUAR VISĀDAM FIRMAM UN RAUDAT GRIBAS ,IEDOMAJOTIES VIEN ,KAS BUTU JA VISUS SOS 28 GADUS SAKOPTU UN IUEGULDITU VEF ,,KO TIK NERAŽATO ATKAL ,UN PIEPRASIJUMS BUTU ....KAUNS TIEM ,KAS ,,,PAT RAKSTIT VAIRS NEGRIBĀ(:

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!