Latvijas zinātnieki radījuši izgudrojumus un inovācijas armijas vajadzībām

6 komentāri

Latvijas zinātnieki kopā ar pašmāju uzņēmumiem radījuši vairākus izgudrojumus armijas vajadzībām.

Militārajai saziņai izveidota mobilā lietotne “Vied-sargs”, bet sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) tiek izstrādāts dator-redzes risinājums, kur ar mākslīgā intelekta palīdzību būs iespējams tiešsaistē veikt objektu un personu identificēšanu, izmantojot termokameras video. Tāpat tiek izmēģināta alternatīva dronu tehnoloģijai.

Agris Ņikitenko
RTU profesors

Jāņem vērā, ka mums ir izveidota zinātnes vienība, – tur studenti un pasniedzēji ir zemessargi, līdz ar to – tā zināmā veidā ir misijas apziņa.

Patlaban gan tapuši tikai prototipi, taču gatava produkcija esot tikai laika jautājums. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis norādīja, ka elektroniskā karadarbība šobrīd ļoti strauji attīstās.

Raimonds Bergmanis
Aizsardzības ministrs

Man ir patiess lepnums, ka mēs ne ar ko neesam sliktāki par citām valstīm, kas šajā virzienā darbojas, pēta un strādā, kuriem ir lielāka uzkrātā pieredze un plašākas industrijas, bet tas neko nenozīmē, ja esam tādā ceļa sākumā.

Šobrīd gan nevarot pateikt, kad topošie produkti nokļūs Latvijas armijas rīcībā un, cik tas izmaksās aizsardzības budžetam.

TOP komentāri

 • Ivars Petročenko
  +4 +3 -1

  Ivars Petročenko

  Inovācijas...pat lāpstu nejēdzam uztaisīt. Pirka pa 2ls gabalā....kura bija ļoti laba līdz pirmajam racienam.
 • Vilnis Priede
  +2 +2 0

  Vilnis Priede

  Mes pat zabakus armijai nerazojam...bet ieperkam no arvalsti ...pa dargaku cenu....nulles variants ar zinatni un tehnikutad?
 • Vilnis Priede

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl