“Latvijas Valsts ceļi” sāks sadarbību ar “Waze”

0 Komentāru
“Latvijas Valsts ceļi” sāks sadarbību ar “Waze”
Foto: REUTERS/SCANPIX

VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un reāllaika pakalpojuma navigācijas lietotne “Waze” ir sākušas sadarbību jaunajā “Waze Connected Citizens” programmā.

Kā informē LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, uzņēmums rūpējoties ne vien par ceļu tīkla uzturēšanu, bet arī par satiksmi uz valsts ceļiem. Sadarbībā ar “Waze” esot iespēja sniegt informāciju autovadītājiem reālā laika režīmā.

“Waze” tika izveidota kā divvirzienu datu apkopošanas lietotne – tā saņem partneru sniegto informāciju, piemēram, datu plūsmu no ceļu sensoriem, no “Waze” satiksmes platformas pievieno publiski pieejamos ziņojumus par negadījumiem un sniedz vienu pilnīgākajiem pārskatiem par ceļu pašreizējo stāvokli.

Bezmaksas lietotne reāllaikā analizē lietotāju GPS mikroshēmu sniegto informāciju un lietotāju preventīvos ziņojumus, kā arī saglabātos agrākos datus, lai ieteiktu ātrākos maršrutus, zemākās degvielas cenas un sniegtu citu informāciju.

Ar vairāk nekā 40 miljoniem aktīvu lietotāju pasaulē “Waze” tiek uzskatīta par veiksmīgāko ar lietotāju kopienas balstīto satiksmes plānošanas aplikāciju pasaulē. Aplikācija izveidota 2008.gadā.

“Latvijas Valsts ceļi” pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē tam piešķirto finansējumu, plāno un vada valsts autoceļu tīkla uzturēšanu un attīstību, organizē valsts pasūtījumu valsts autoceļu tīklā veicamajiem darbiem un pakalpojumiem, pasūta un vada valsts autoceļu tīkla standartu un tehnisko noteikumu projektu izstrādi, uztur un pilnveido valsts un pašvaldību autoceļu reģistru, kā arī pārrauga pašvaldību autoceļu tīklu.

0 Komentāru