Latvijas skolēni datorprasmes apgūs jau no pirmās klases

1 komentārs

Latvijas skolēni jau no pirmās klases apgūs datorprasmes un turpinās to darīt visas pamatskolas laiku. Eksperimentāli datorikas programma sāks darboties jau no nākamā mācību gada. Taču pēc tam, kad datorikas apmācība būs ieviesta visās skolās, skolēni skolu beigs jau ar programmētāja iemaņām. 

Pašlaik informātiku pamatskolās māca tikai divus gadus, no piektās līdz septītajai klasei. Tajā vecumā skolēni jau sen ir iepazinušies ar internetu, datoriem un citām tehnoloģijām, bet pārsvarā tikai ļoti virspusēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prognozes liecina, ka tuvāko piecu gadu laikā Latvijā trūks vairāk nekā četri tūkstoši informācijas tehnoloģiju speciālistu. Tāpēc izglītības ministrija steidz kaut ko mainīt.

Informācijas tehnoloģiju jeb datorikas apmācību paredzēts pasniegt integrēti vairākos citos priekšmetos. Tas nozīmē, ka skolēniem datoriku mācīs, piemēram, matemātikas vai pat latviešu valodas laikā.

Apmācību galvenais mērķis, lai skolēni ne tikai labāk mācētu apieties ar informācijas tehnoloģijām, bet arī saprastu kā tās darbojas.

No nākamā mācību gada datorikas programmu mācīs eksperimentāli, pieteikušās jau četrpadsmit sākumskolas. Līdz tam paredzēts apmācīt pedagogus.

Pēc pilotprojekta noslēgšanās un pieredzes izvērtēšanas, datorika no 2018. gada tiks ieviesta visās Latvijas sākumskolās un pamatskolās no pirmās līdz pat devītajai klasei.

TOP komentāri

  • Ivars
    0 0 0

    Ivars

    bērns iet piektajā klasē,mājas darbā uztaisīt slaidus powerpoint,man atkārās žoklis kā tas tiek darīts,ātri un bez problēmām,toties nekādas sapratnes kā lietot izvēlnes atrast programmas,kā ierakstīt adreses,viss aprobežojas ar google,un tā saucas informātikas mācība,par pārējo nerunāsim.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl