Latvijas jaunie uzņēmumi piedalīsies Eiropas lielākajā biznesa ideju konkursā

Pievienot komentāru
Latvijas jaunie uzņēmumi piedalīsies Eiropas lielākajā biznesa ideju konkursā
Foto: AFP / LETA

Trīs perspektīvākie Latvijas tīro tehnoloģiju uzņēmumi piedalīsies Eiropas lielākajā biznesa ideju konkursā.

Latvijas finālā piedalīsies deviņas komandas, kas izstrādājušas savas idejas tīro tehnoloģiju jomā. Ideju vidū ir gan apkures katls, kurā siltumenerģiju iegūst ar biomasas atlikumu kompostēšanas palīdzību, gan automatizēts drons lauksaimniecības platību apsekošanai un mēslošanai, gan augstas lietderības ģenerators, kas siltumu pārvērš elektroenerģijā.

Trīs perspektīvāko ideju komandas oktobrī dosies uz Eiropas finālu Tallinā. Franss Nauta, ClimateLaunchpad dibinātājs uzsver: ”Inovatīvām uzņēmējdarbības idejām ir liels potenciāls cīņā pret klimata izmaiņām. Šis konkurss palīdz apkopot labākās no tām un saved kopā uzņēmējus, pētniekus un organizācijas no visas Eiropas šo problēmjautājumu risināšanā. Kopā mēs varam progresīvas idejas pārvērst biznesa veiksmes stāstos, kas sniedz risinājumus sabiedrībai kopumā!”

Latvijas ClimateLaunchpad finālu atbalsta Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā (ZMP), kura darbības viens no pamatprincipiem ir ilgtspēja, tostarp rūpes par tīru vidi un gudru resursu izmantošanu. Ziemeļvalstu sadarbība klimata pārmaiņu risinājumu un inovāciju jomā ir nozīmīga, un šajā reģionālajā sadarbībā aizvien vairāk tiek iesaistītas arī Baltijas valstis.

Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā vadītājs Jans Vidbergs uzsver: “Ziemeļvalstu inovāciju kapacitāte rodama reģionālajā sadarbībā. Klimata pārmaiņu risinājumi viennozīmīgi ir tādi risinājumi, kas balstīti sadarbībā, problēmu kopējā izpratnē un zināšanu apmaiņā. Ciešāka Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbība noteikti sniegtu ieguvumus, tāpēc aktīvāka zinātnieku, uzņēmēju un politikas plānotāju iesaiste klimata jautājumu risināšanā ir nozīmīga mūsu reģiona kopējai attīstībai.”

ClimateLaunchpad ir lielākais tīro tehnoloģiju biznesa ideju konkurss Eiropā, kura mērķis ir atbalstīt progresīvas biznesa idejas, palīdzot tām attīstīties par ilgtspējīgiem uzņēmumiem pasaules mērogā. Dalība ClimateLaunchpad Eiropas finālā ir ne tikai iespēja gūt plašu Eiropas mēroga publicitāti idejas tālākai attīstībai un investīciju piesaistei, bet arī cīņa par naudas balvām biznesa idejas uzsākšanai, produkta izstrādes finansēšanai, tā komercializācijas paātrināšanai un pieejai Climate-KIC Accelerator biznesa skolas programmai.