Latvijas iedzīvotāji uzstāda jaunu Wi-Fi lietošanas rekordu

0 Komentāru
Latvijas iedzīvotāji uzstāda jaunu Wi-Fi lietošanas rekordu
FOTO: LETA

Maijā Lattelecom reģistrēta miljonā unikālā pieslēgšanās Lattelecom-free Wi-Fi tīklam. Pēdējā gada laikā bezmaksas Wi-Fi izmantošanas biežums salīdzinājumā ar šo laika periodu pērn ir dubultojies, un no 2015. gada sākuma vidējais lietotāju skaits mēnesī sasniedzis 169 tūkstošus.

Lietotāju vidū joprojām iecienītākie Wi-Fi izmantošanas punkti ir Rīgas Starptautiskā autoosta, Forums Cinemas un Stockman, CSDD Rīgas nodaļa, TC Diton nams Daugavpilī un TC Galleria Riga. Rīgas Starptautiskās autoostas Wi-Fi zonā pēdējā mēneša laikā reģistrētas teju 10 tūkstoši unikālās pieslēgšanās.

“Vēl pērnā gada jūnijā ziņojām, ka tīklā reģistrētas 100 000 pieslēgšanās, taču nepilna gada laikā šis skaitlis ir audzis desmit reizes. Pēdējais gads Wi-Fi infrastruktūras iekārtošanas ziņā bija intensīvs, jo vairāki punkti tika ierīkoti iedzīvotājiem svarīgās vietās, piemēram, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, septiņās Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Vecāku mājā, Vidzemes Olimpiskajā centrā un citur. Acīmredzot lēmums ieguldīt bezmaksas Wi-Fi tīkla izvēršanā Latvijā ir bijis pareizs, un lietotāji to labprāt izmanto,” stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Aktīvākais Wi-Fi lietošanas periods ir gada aukstie mēneši, kad salīdzinoši vairāk laika tiek pavadīts iekštelpās un Wi-Fi izmanto arī 100 skolas, kas piedalījās brīvpieejas interneta ierīkošanas projektā Wi-Fi skolās. Tāpat iedzīvotāji bezmaksas internetu izmanto brīvdabas vietās un pasākumos, piemēram, 2014. gada jūlijā, kad Latvijā notika Positivus festivāls, tika novērots interneta lietotāju skaita pieaugums, kas skaidrojams ar papildu punktu atklāšanu pasākuma teritorijā, un sasniedza teju 130 tūkstošus unikālo pieslēgšanos.

Lattelecom kopš 2013. gada visā Latvijā ierīkojis vairāk nekā 4500 Lattelecom-free Wi-Fi punktu, tostarp teju 1000 no tiem Rīgā, kas ļāvis tai kļūt par Eiropas Wi-Fi galvaspilsētu. Līdz šim Lattelecom-free Wi-Fi pieejams 21 slimnīcā, 165 mācību iestādēs, kā arī Latvijas lielāko pilsētu laukumos, parkos un citās brīvdabas vietās.

0 Komentāru