Komentāri
Latvija var! Līgo dienā kosmosā palaists pirmais Latvijas satelīts
Latvijas speciālisti ir pieprasīti arī citu valstu projektos. Arī "Ventas-1" projekta galvenais vadītājs un tehnisko lietu izpildītājs Indulis Kalniņš strādā Brēmenes tehniskajā universitātē. (Ventspils Augstskola)

Piektdien, 23. jūnijā, kosmosā veiksmīgi nogādāts pirmais Latvijas satelīts “Venta-1”, informē Ventspils Augstskola.

Augstskolas izstrādātais satelīts plkst.6.59 ar nesējraķeti PSLV-C38 no Indijas tika nogādāts kosmosā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd Ventspils Augstskolas radiostacijā lai gan vājš, bet tomēr uztverts pirmais signāls no “Venta-1”. Savukārt igauņi Tartu observatorijas ir uztvēruši skaidru satelīta “Venta-1” signālu. Tas nozīmē, ka satelīts savu darbību uzsācis veiksmīgi.

Kosmosā palaist pirmais Latvijas satelīts “Vents-1”

“Venta-1” riņķos Zemajā zemes orbītā (LEO) aptuveni 505 kilometru augstumā. Satelīts zemi apriņķos 16 reizes diennaktī, bet ne vienmēr tā signālu varēs uztvert. Signālu labi varēs uztvert tikai divas līdz trīs reizes dienā aptuveni uz 10 minūtēm.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl