Komentāri
Latvijā šogad visbiežāk Google vaicāts – Kas ir mīlestība?
FOTO: LETA

Latvijas iedzīvotāji 2014.gadā visbiežāk Google meklējuši eiro kalkulatoru, savukārt vaicājumu, kas sākas ar vārdiem Kas ir…?, topā pirmo vietu ieņem jautājums Kas ir mīlestība?, liecina Google 14.gadskārtējais meklēšanas gada pārskats Year in Search.

Šī gada populārākie meklējumi norāda uz Latvijas iedzīvotājiem svarīgu notikumu – eiro ieviešanu, kas pārliecinoši ieņem pirmo vietu Latvijas 2014.gada populārāko vaicājumu sarakstā.

Šī gada populārākais Google vaicājums Latvijā par kultūras un izklaides pasākumiem bijis Staro Rīga 2014, kam seko Novoja volna 2014 (kirilicā), Muzeju nakts 2014 un Erots 2014.

Populārākais Google vaicājums Latvijā, kas sākas ar vārdiem Kas ir…?, šogad bijis Kas ir mīlestība?. Starp visbiežāk meklētajiem vaicājumiem ir arī Kas ir zīme?, Kas ir misiņš?, Kas ir cildens? un Kas ir melanholija?.

Populārākais YouTube mūzikas videoklips Latvijā 2014.gadā ir Keitijas Perijas Dark Horse (Official) ft. Juicy J, kam seko Sia video dziesmai Chandelier (Official Video), The Chainsmokers #SELFIE (Official Music Video), Calvin Harris Summer, Šakiras Can’t Remember to Forget You ft. Rihanna.

Google Year in Search 2014 apvieno cilvēkus, tēmas un vietas, kuras piesaistīja uzmanību šajā gadā, izpētot vairāk nekā triljonu meklēšanas vaicājumu, ko Google saņem katru gadu. Atskaite tiek gatavota 14.reizi, agrāk tā tika dēvēta par zeitgeist (laikmeta garu no vācu valodas). Google Year in Search rīkus nav iespējams izmantot atsevišķu lietotāju identificēšanai, jo tie balstās uz anonīmu, apkopotu uzskaiti, cik bieži noteikti meklēšanas vaicājumi parādās laika gaitā.

Lasi vēl