1 komentārs

Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls palīdzējis Nīderlandes Valsts mākslas muzejam kļūt par tehnoloģiski modernāko pasaulē. Teju neredzamo materiālu izmanto arī izstāžu zālēs Luvrā, prestižu veikalu skatlogos un ekskluzīvā tehnikā. Antireflektīvais stikls pārsvarā tiek eksportēts, tomēr neliela daļa paliek arī Latvijā.

Salīdzinot ierasto stiklu ar īpaši apstrādāto stiklu, tas pirmajā mirklī šķiet pat neredzams. Noslēpums slēpjas stikla pārklājumā.

Vairāku metālu kārtiņa tiek uzputināta īpašā, Latvijā radītā vakuuma iekārtā. Uzklātā metāla kārta nepārsniedz 400 daļu no cilvēka mata biezuma. Latvijas uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka šī tehnoloģija mazina gaismas laušanu, un stikls kļūst astoņas reizes caurspīdīgāks.

”Tas ir līdzīgi, kad, lecot ūdenī, rodas šļakatas. Tā ir tā gaismas laušana, un ar stiklu notiek tas pats. Mēs samazinām tās šļakatas, un gaisma iziet pilnībā cauri stiklam,” skaidro kompānijas Groglass tirdzniecības un mārketinga vadītājs Artūrs Rožkalns.

Antireflektīvais stikls kļūst arvien populārāks mākslas pasaulē. To izmanto Nīderlandes Valsts mākslas muzejā, kā arī izstāžu zālēs Parīzē, Luvrā. Latvijā ražoto īpaši caurspīdīgo stiklu uzņēmums teju 100% eksportē jau vairāk nekā uz 45 valstīm. Niecīga daļa tomēr paliek arī Latvijā.

Īpaši caurspīdīgais stikls jau ir ierāmēts dažāda prestiža veiklu skatlogos, arī automašīnās, tāpat tas ļauj baudīt Bang and Olufsen tehnoloģiski ekskluzīvo televizoru attēlu. Šī inovācija ir ieguvusi plašu atzinību, taču tas vēl nav viss, uzņēmums aktīvi strādā pie Latvijā ražotā antireflektīvā stikla potenciāla paplašināšanas.

TOP komentāri

  • Juris Stalažs
    +2 +2 0

    Juris Stalažs

    Kādi brīnumi notiek , un neviens nečīkst , ka neiet biznes !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl