1 komentārs

Latvijā ražots īpaši caurspīdīgs stikls palīdzējis Nīderlandes Valsts mākslas muzejam kļūt par tehnoloģiski modernāko pasaulē. Teju neredzamo materiālu izmanto arī izstāžu zālēs Luvrā, prestižu veikalu skatlogos un ekskluzīvā tehnikā. Antireflektīvais stikls pārsvarā tiek eksportēts, tomēr neliela daļa paliek arī Latvijā.

Salīdzinot ierasto stiklu ar īpaši apstrādāto stiklu, tas pirmajā mirklī šķiet pat neredzams. Noslēpums slēpjas stikla pārklājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vairāku metālu kārtiņa tiek uzputināta īpašā, Latvijā radītā vakuuma iekārtā. Uzklātā metāla kārta nepārsniedz 400 daļu no cilvēka mata biezuma. Latvijas uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka šī tehnoloģija mazina gaismas laušanu, un stikls kļūst astoņas reizes caurspīdīgāks.

”Tas ir līdzīgi, kad, lecot ūdenī, rodas šļakatas. Tā ir tā gaismas laušana, un ar stiklu notiek tas pats. Mēs samazinām tās šļakatas, un gaisma iziet pilnībā cauri stiklam,” skaidro kompānijas Groglass tirdzniecības un mārketinga vadītājs Artūrs Rožkalns.

Antireflektīvais stikls kļūst arvien populārāks mākslas pasaulē. To izmanto Nīderlandes Valsts mākslas muzejā, kā arī izstāžu zālēs Parīzē, Luvrā. Latvijā ražoto īpaši caurspīdīgo stiklu uzņēmums teju 100% eksportē jau vairāk nekā uz 45 valstīm. Niecīga daļa tomēr paliek arī Latvijā.

Īpaši caurspīdīgais stikls jau ir ierāmēts dažāda prestiža veiklu skatlogos, arī automašīnās, tāpat tas ļauj baudīt Bang and Olufsen tehnoloģiski ekskluzīvo televizoru attēlu. Šī inovācija ir ieguvusi plašu atzinību, taču tas vēl nav viss, uzņēmums aktīvi strādā pie Latvijā ražotā antireflektīvā stikla potenciāla paplašināšanas.

TOP komentāri

  • Juris Stalažs
    +2 +2 0

    Juris Stalažs

    Kādi brīnumi notiek , un neviens nečīkst , ka neiet biznes !!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl