Latvijā plāno radīt miljardu vērtu dronu kompāniju ar 1000 darbiniekiem

11 komentāri
Latvijā plāno radīt miljardu vērtu dronu kompāniju ar 1000 darbiniekiem
Ilustratīvs foto (REUTERS/SCANPIX)

Dronu kompānija “Atlas Dynamics” Latvijā plāno izveidot dronu un citu iekārtu ražošanas rūpnīcu ar 1000 darbiniekiem un miljoniem eiro investīcijām. Uzņēmuma īpašnieku plāni ir ambiciozi – Latvijā izveidot miljardu eiro vērtu kompāniju.

Īrijā reģistrētā dronu kompānija “Atlas Dynamics” nav sveša iesācējuzņēmumu jeb start-up vidē – tikai 2015. gadā izveidota, tā jau šogad daudzus pārsteigusi, piesaistot 8 miljonu eiro investīcijas Ziemeļamerikas tirgus iekarošanai.

Tā viens no dibinātājiem ir Ukrainā dzimušais, bet pēc tam ilgu laiku Izraēlā dzīvojošais un aviācijas jomā strādājošais Ivans Tolčinskis. Dabūjis miljonu investīcijām bezpilota lidaparātu izveidei, viņš 2015. gadā kopā ar partneri no Ukrainas izveidoja arī kompāniju Latvijā “Atlas Aerospace”, bet ne bez grūtībām – sākumā daudzas bankas nevēlējās kompānijai atvērt kontu.

Šobrīd Latvijā, Dzelzavas ielas industriālā parka teritorijā izveidotajā ofisā notiek darbs pie dažādu dronu un bezpilota lidmašīnu izstrādes un gatavošanas pārdošanai. Te strādā ap 40 cilvēki.

Tomēr kompānijai ir jauni plāni – tie vēlas Latvijā izveidot dronu rūpnīcu, kas varētu prasīt astoņus miljonus eiro.

Ivans Tolčinskis

Mēs gribam ražošanu no Ķīnas pārcelt uz šejieni. Es nodzīvoju gadu Ķīnā, lai tur izveidotu ražošanu. Visi, kas domā, ka var strādāt ar Ķīnu attālināti un teikt viņiem, kā to darīt, – tas nestrādā, jo ķīnieši to nedarīs, tas ir šausmīgi grūti. Katru dienu ar pirkstu jārāda – mainiet, taisiet, es gribu tā, tādu krāsu, tas ir grūti.

Uzņēmums rūpnīcu Rīgā plāno sākt veidot jau tagad un pakāpeniski, dažādās ražošanas līnijas no Ķīnas pārcelt vai te izveidot jaunas divu gadu laikā.

Ķīnā šogad plānots samontēt 5000 dronus un tie būs domāti ikvienam pircējam, bet Latvijā šobrīd var samontēt tikai līdz 40 droniem mēnesī.

Uzņēmēju gan baida iespējas atrast speciālistus – tādu nav daudz, tāpēc šobrīd Latvijā strādā cilvēki no dažādām valstīm.

Latvijas uzņēmumā šobrīd vairāki darbinieki ir Rīgas Tehniskās universitātes absolventi.

Investors šajos uzņēmumos netiek atklāts, bet tās esot privātpersonas un investīciju fondi.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl