Latvijā izstrādātais bezpilota lidaparāts AirDog izrādīts elektronikas izstādē Lasvegasā

0 Komentāru
Latvijā izstrādātais bezpilota lidaparāts AirDog izrādīts elektronikas izstādē Lasvegasā
Foto: LETA

Latvijā izstrādātais bezpilota lidaparāts AirDog šonedēļ izrādīts elektronikas izstādē CES Lasvegasā, kur pirmo reizi iekļauta arī atsevišķa nodaļa robotiskām sistēmām.

“Mēs domājam, ka mēs varam manīt video uzņemšanu aktīvos sporta veidos,” aģentūrai AFP norādīja viens no AirDog izstrādātāja JIC Biznesa inkubators vadītājs Agris Ķipurs, demonstrējot lidaparātu Nevadas tuksnesī.

AirDog izstrādāts, lai iemūžinātu ekstrēmo sporta veidu piedzīvojumus, kā sērfošana, slēpošana, bezceļa riteņbraukšana un citas aktivitātes. AirDog pēc GPS raidītāja autonomi seko sportistam un filmē to ar GoPro sporta kameru.

CES izstādē Lasvegasā izrādīti vairāki desmiti bezpilota lidaparāti, sākot no ar pultīm vadāmām rotaļlietām līdz profesionāliem kinooperatoriem paredzētiem rīkiem.

Eksperti norāda, ka bezpilota lidaparātu izstrāde ir strauji augošs tirgus, kā apgrozījums 2015.gadā varētu sasniegt 130 miljonus ASV dolāru, pieaugot par vairāk nekā 50% salīdzinājumā ar aizvadīto gadu. Sagaidāms, ka piecu gadu laikā bezpilota lidaparātu pārdošanas apjomi varētu pārsniegt miljardu dolāru.

Helico Aerospace Industries dibināta 2012. gada jūnija beigās, uzņēmuma īpašnieks ir SIA Innovatio Capital, liecina Firmas.lv informācija. Pērn uzņēmums strādājis ar 43 504 eiro apgrozījumu. Kompānijā darbojas inženieru, uzņēmēju, aviācijas un programmēšanas ekspertu komanda, ko vieno un aizrauj aktīvs dzīvesveids un ekstrēmie sporta veidi. Uzņēmums atrodas Rīgā un nodarbina 15 darbiniekus.

SIA Innovatio Capital īpašnieki ir MSN Holdings (39%), SIA Rosenthal Investments (37%) un SIA JS Investments. Saskaņā ar Firmas.lv datubāzi MSN Holdinga īpašnieki līdzīgās daļās ir Jūlija Jerņeva, Gints Vilgerts, Edgars Koškins un Debora Pāvila.

0 Komentāru