Ceļošanai nepieciešamo zaļo sertifikātu Latvijā ieviesīs līdz jūnija vidum

5 komentāri
Ceļošanai nepieciešamo zaļo sertifikātu Latvijā ieviesīs līdz jūnija vidum
PN/SCANPIX

Valdība otrdien, 20. aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas ieceri deleģēt Nacionālo veselības dienestu (NVD) kā nacionālā līmeņa projekta izstrādātāju un virzītāju, valdības sēdē novēroja “Skaties.lv”.

Šā gada 17.martā Eiropas Komisija (EK) publicēja priekšlikumu pakotni digitālā zaļā sertifikāta izveidei, lai sekmētu drošu brīvu pārvietošanos ES ietvaros Covid-19 pandēmijas laikā.

Plānots, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nodrošinās risinājumu izveidi saskaņā ar noteiktajām prasībām.

Sertifikātu plānots ieviest līdz šā gada jūnija vidum un tā darbības ilgums paredzēts 12 mēnešus no atbilstošo Eiropas Savienības (ES) regulu spēkā stāšanās.

Veselības ministrijā (VM) informēja – lai atbalstītu Digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu ES dalībvalstīs, Eiropas Komisija (EK) ir paredzējusi šim nolūkam izmantot Ārkārtas atbalsta instrumenta finanšu līdzekļus. Lai saņemtu finansējumu dalībvalstīm jāiesniedz projektu pieteikumi.

VM atgādināja – lai sekmētu drošu brīvu pārvietošanos ES Covid-19 pandēmijas laikā, šā gada 17. martā Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu pakotni Digitālā zaļā sertifikāta izveidei.

Digitālā zaļā sertifikāta ietvars paredz to izdot papīra vai digitālā formā atbilstoši pieprasījumam, verificēt un akceptēt jebkuru no trīs veidu sertifikātiem – vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs ir vakcinēts pret Covid-19, testēšanas sertifikāts, kurā norādīts sertifikāta turētāja saņemtais rezultāts un datums, kurā veikts Covid-19 tests un pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs saskaņā ar pozitīvu Covid-19 testu ir pārslimojis SARS-CoV-2 infekciju.

Lasi vēl: “Ātrākais, kaut kad šajā vasarā.” Premjers domā, ka Latvijā digitālais zaļais sertifikāts sāks darboties vienlaikus ar visu pārējo Eiropu