Komentāri
Latvijā ievērojami pieaudzis interneta draudu skaits; aicina būt uzmanīgiem
FOTO: LETA

2015.gada pirmajā ceturksnī 32,4% lietotāju Baltijas valstīs ir saskārušies ar incidentiem, kas saistīti ar lokālajiem tīkliem un noņemamajiem datu nesējiem, bet 26% lietotāju ir sastapušies ar tīmekļa draudiem, liecina jaunākie Kaspersky Lab apkopotie dati.

No janvāra līdz martam iegūtie dati atklāj, ka vislielākais skaits no lokāliem draudiem cietušo lietotāju (34,1%) atrodas Lietuvā, kam seko Latvija (33%) un Igaunija (30,1%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2015.gada pirmajā ceturksnī Latvijā ir krasi pieaudzis lokālo draudu daudzums, lietotāju datoros tika konstatēti vairāk nekā 1 132 000 incidentu salīdzinājumā ar vairāk nekā 292 000 incidentu tajā pašā periodā 2014.gadā, kā arī tādu incidentu skaits, kas saistīti ar interneta draudiem valstī (vairāk nekā 1 004 000 salīdzinājumā ar vairāk nekā 251 000 2014.gada 1. ceturksnī).

Draudu skaits ir palielinājies arī Lietuvā: ar lokālajiem draudiem saistīto incidentu skaits ir trīskāršojies (vairāk nekā 416 000 incidentu no 2014.gada janvāra līdz martam salīdzinājumā ar vairāk nekā 1 507 000 incidentu tajā pašā periodā 2015.gadā); ievērojami audzis arī tīmekļa draudu skaits: attiecīgi vairāk nekā 645 000 gadījumu 2014.gada 1. eturksnī un vairāk nekā 1 075 000 — 2015.gada 1.ceturksnī.

Kaspersky Lab vecākais antivīrusu eksperts Dirks Kolbergs

Kiberdraudu situācija kļūst arvien bīstamāka, uzbrucēji nepārtraukti meklē jaunus veidus, kā iedzīvoties uz interneta lietotāju neuzmanīgas rīcības rēķina. Tādējādi palielinās gan lokālo, gan tīmekļa draudu daudzums. Lai nepieļautu iespēju zaudēt datus, finanses un laiku, lietotājiem ar pienācīgu vērību ir jāizturas pret šāda veida draudiem. Uzņēmumiem un mājas lietotājiem ir jābūt informētiem par internetā sastopamajiem riskiem un jāievēro obligātie uzvedības tīmeklī noteikumi, kā arī viņi nedrīkst aizmirst par savu datoru un mobilo ierīču aizsardzību ar kompleksiem drošības risinājumiem.

Uzņēmumiem aizsardzībai pret kiberdraudiem ir ieteicams izmantot efektīvu un viegli pārvaldāmu risinājumu, piemēram, Kaspersky Endpoint Security for Business, kas spēj nodrošināt visaptverošu aizsardzību pret ļaunprogrammatūrām un mērķuzbrukumiem, īstenojot skaidru un vienkārši lietojamu drošības politiku.

Lietotājiem ir ieteicams ievērot šādus drošas uzvedības tīmeklī pamatnoteikumus:

  • Dažādiem kontiem internetā ir jābūt atšķirīgām un sarežģītām parolēm. Lai atvieglotu to iegaumēšanas procesu neskaitāmajos pakalpojumos un tīmekļa vietnēs, var izmantot paroļu pārvaldnieku — programmu, kas ģenerē stipras paroles un pilnīgi automatizē to ievadīšanu tīmekļa lapās.
  • Ir jāizvairās noklikšķināt uz aizdomīgām saitēm, kā arī lejupielādēt un atvērt pielikumus, kas ir saņemti no neuzticamiem avotiem.
  • Vēlams uzmanīgi izturēties pret mājaslapas īstuma pārbaudi pirms konfidenciālas vai privātas informācijas ievadīšanas tajā. Pikšķerēšanas vietnes bieži izskatās tieši tāpat kā īstās mājaslapas.
  • Ir jāizmanto aizsargāts savienojums HTTPS (paplašināts standarta protokols HTTP, kas atbalsta šifrēšanu), lai droši ievadītu konta datus.
  • Ir jāizmanto tikai legāla programmatūra, kas regulāri jāatjaunina, — tas nodrošinās stabilu PC darbību un jūsu datu maksimālu aizsardzību.
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl