Komentāri
Ar Bitcoin turpmāk varēs norēķināties arī Latvijas Spot Kafé
FOTO: LETA

Latvijā arvien populārāka kļūst elektroniskās naudas sistēma Bitcoin, ko bieži sauc par kriptovalūtu jeb virtuālo valūtu. Rīgas bārs Spot Kafé ir kļuvis par pirmo Baltijas valstīs un piekto Eiropā, kur var norēķināties ar digitālo valūtu.

Bitcoin ir pirmais decentralizētais norēķinu tīkls, ko apkalpo paši lietotāji bez centrālās vadības institūcijām vai starpniekbankām. “Bitcoin” ir bezmaksas mobilā lietotne jeb datorprogramma, kas dod iespēju piekļūt “Bitcoin makam”, saņemt un tērēt Bitcoin valūtu jebkurā vietā pasaulē, kur ir internets. Maksājumi tiek reģistrēti publiskā reģistrā, kur norēķinu vienība ir viens Bitcoin. Kriptovalūtu var apmainīt pret īstu naudu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tīkls sāka darboties 2009. gadā, bet pirmais reālas preces pirkums Bitcoin valūtā tika veikts 2010. gada maijā, kad amerikānis Laslo Hanečs no cita Bitcoin naudas īpašnieka par 10 000 monētām nopirka divas picas.

Pašlaik Bitcoin ir visizplatītākā alternatīvā valūta, ar kuru var norēķināties gandrīz visos pasaules interneta veikalos. Bitcoin valūtu kā maksāšanas līdzekli pieņem arī kompānijas, piemēram, WordPress.com, Overstock.com, Expedia, Dell un citas. 2014. gada jūlijā organizācijām, kas kriptovalūtu pieņem kā maksāšanas līdzekli, ir pievienojies arī Latvijas aviopārvadātājs airBaltic.

Latvijā Bitcoin valūta vēl nav ieguvusi popularitāti, tādēļ mūsu bārā ar to norēķinās galvenokārt tūristi – atzīmēja Spot Kafé pārstāvis Artjoms Kušiks. Bet drīz vien katrs varēs novērtēt ieguvumus no šīs sistēmas, jo tai ir virkne neapšaubāmu priekšrocību, un tā pārliecinoši iekaro savas pozīcijas visā pasaulē.

Bitcoin sistēmas galvenās priekšrocības ir šādas: niecīga komisijas maksa, pilnīga transakciju kontrole, valsts regulatoru neesamību, pilnīga operāciju anonimitāte un konfidencialitāte un spēcīga savas naudas aizsardzība ar rezerves sistēmas un šifrēšanas palīdzību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl