Latvijā 20 tūkstoši cilvēku ir bez jebkādiem telefonu sakariem

Komentāri

Pēdējo gadu laikā Latvijā mobilo tālruņu lietotāju skaits sasniedzis maksimumu. Daļai no tiem, kuri mobilos tālruņus neizmanto, mājās ir stacionārie tālruņi, tomēr aptuveni 20 tūkstoši cilvēku Latvijā ir pilnīgi bez telefona sakariem, secinājusi pētījumu aģentūra TNS.

Latvijā apmēram deviņiem no desmit cilvēkiem ir mobilais tālrunis, liecina oficiālie statistikas dati. To veicinājis arī viedtālruņu uzvaras gājiens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilva Pudule, SIA TNS Latvia valdes locekle:

Piemēram, bērnu grupā no sešiem līdz deviņiem gadiem mobilo telefonu lieto jau 60%. Savukārt jauno pusaudžu grupā šis rādītājs strauji pārlec pāri 90%, un tad vecuma grupā no 15 gadiem šis rādītājs jau sasniedz 98%.

Pētījuma autori secinājuši, ka arī arvien vairāk senioru lieto mobilo tālruni – patlaban tie ir 80%.

Tomēr vēl aizvien apmēram 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā nav mobilo tālruņu, un tas ir tikpat daudz, cik Ventspilī un Liepājā kopā ir iedzīvotāju.

Skaties foto!

Interesanti ir tas, ka viedtālruņu uzvaras gājiens uz neatgriešanos kapā iedzinusi savulaik uz ielām populāros taksofonus. Tie bija kļuvuši pagalam nerentabli. “Mēs atsevišķos gadījumos redzējām, ka vienam taksofonam mēneša griezumā, piemēram, 2010. gadā apgrozījums bija 15 santīmi,” stāsta Toms Meisītis, SIA Lattelecom juridiskās daļas direktors.

Lai arī iepriekš publiskajā telpā izskanējis, ka taksofoni daudziem cilvēkiem bijusi vienīgā iespēja piezvanīt nelaimes situācijās, tomēr uzņēmuma rīcībā esošā informācija liecina, ka neviens par taksofonu aiziešanu nebūtībā īpaši neraud.

Skaties video!

Lasi vēl