Komentāri
Latviešu videospēļu izstrādātājs Amber Games 95% gadījumu strādā eksportam
Ekrānšāviņš: Amber Games

Latvijas datorspēļu izstrādātāja Amber Games spēles tiek spēlētas 21 valstī un var teikt, ka uzņēmums 95% apmērā strādā eksportam, norāda Amber Games dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Novožonovs.

Viņš skaidroja, ka lielākā daļa Amber Games izstrādāto spēļu spēlētāju dzīvo Austrumeiropas valstīs. 30% auditorijas atrodas Krievijā, bet uzņēmuma izstrādātās spēlēs tiek spēlētas arī Rietumeiropā, ASV un Brazīlijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd kompānijas spēļu aktīvo lietotāju skaits veido aptuveni 100 tūkst., bet populārā Amber Games spēle 1100 AD ir iztulkota jau aptuveni 20 valodās.

Novožonovs arī norāda, ka Amber Games pārāk neietekmē kvalificētā darbaspēka problēma, kas aktuāla visai informācijas un tehnoloģiju nozarei.

“Komandā ir palikuši tikai labākie. Ar lielāko daļu mēs sadarbojamies jau diezgan sen, un mums gandrīz nav personāla mainības. Ar mums kopā ir cilvēki, kas ir pārņemti ar savām idejām un projektiem, viņi ar tiem dzīvo, un visi viens otram ir pietiekami tuvi,” skaidro Novožonovs.

Tomēr viņš atzīst, ka gadījumā, ja radīsies nepieciešamība pēc jauniem darbiniekiem, tie tiks meklēti arī Krievijā, Ukrainā un Baltkrievijā.

“Diemžēl minētajās valstīs spēļu izstrādātāju kvalifikācija ir augstāka nekā Latvijā. Mums nav skolas, lielu vārdu un kompāniju, nekad arī nav bijis. Latvijā ir pietiekami lieli vārdi programmatūras, nevis spēļu izstrādāšanā,” norāda Novožonovs.

Viņš uzskata, ka Latvijas augstākās izglītības iestādes var iemācīt cilvēkus radīt kvalitatīvas spēles, tomēr nevienā iestādē nav specialitātes, kas būtu tuvu spēļu attīstīšanai.

Ukrainā un Krievijā šādas lietas arī nemāca, tomēr tur ir lieli spēļu izstrādātāji, kuros izglītības iestāžu beidzēji dažu gadu laikā var iegūt labu pieredzi.

Kopumā datorspēļu izstrādāšanu Novožonovs raksturo kā ļoti specifisku uzņēmējdarbību.

Amber Games savus produktus izstrādā pilnībā, savukārt citi Latvijas IT uzņēmumi pārsvarā pilda citu kompāniju pasūtījumus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl