1 komentārs
Latviešu uzņēmums TelTel grib izgriezt pogas mobilo sakaru operatoriem ar 8 reizes lētākiem zvaniem
Foto: Les Chatfield/Flickr

Latviešu uzņēmums TelTel radījis IP telefonijas pakalpojumu un izveidojis zvanu centru, kas piedāvā aptuveni astoņas reizes lētākas sarunas nekā, piemēram, Latvijas mobilo sakaru operatori.

Proti, latviešu start-up TelTel piedāvā IP telefonijas pakalpojumu – saziņu ar mobilo tālruni, izmantojot internetu. Tā galvenā atšķirība no igauņu un zviedru izgudrojuma Skype ir tā, ka Skype piedāvā tikai zvanu funkciju, savukārt TelTel iedāvā arī zvanu ierakstus, pāradresācijas sarunas laikā, sveiciena paziņojumus, IP telefonu pieslēgšanu un integrāciju ar klientu attiecību pārvaldību utt., portālam Skaties.lv skaidro TelTel radītājs Jānis Grīnbergs.

“Zvanu centrs paredzēts, lai saņemtu un veiktu zvanus, kā arī izmantotu pārējās iespējas. Klients reģistrējas TelTel, tad iegādājās Latvijas stacionāro numuru, pievieno sava uzņēmuma sveiciena paziņojumu un pāradresē zvanus uz IP telefoniem vai mobilajiem telefoniem,” skaidro Jānis Grīnbergs. Lai izmantotu IP telefoniju, nepieciešams pieslēgt IP telefonus vai viedtālruņus internetam. J. Grīnbergs norāda, ka zvanu centrs nozīmē, ka visi TelTel telefoni būs saslēgti vienā tīklā un savā starpā no tiem varēs veikt bezmaksas zvanus. Tas būs iespējams arī tad, ja šie telefoni atradīsies dažādās valstīs.

Apmēram pēc mēneša būs pieejama jaunākā TelTel versija ar iespēju pašiem uzbūvēt savu zvanu centru.

Mūsdienās IP telefoniju izmanto parasti tie uzņēmumi, kuriem ir virs 10 darbiniekiem, jo tad ar parasto telefoniju iztikt ir grūti. “IP telefonija attīstās daudz lēnāk, salīdzinot ar mobiliem telefoniem. Faktiski IP telefonija nav ne kāds jaunums, taču daudzi par to vēl nezina un ierīko “parastos telefonus” ar vadiem vai mobilos telefonus,” Skaties.lv stāsta TelTel izveidotājs, kurš uzskata, ka IP telefonija ir daudz ērtāka – tā izmantošanai nepieciešams tikai internets.

Viņš prognozē, ka nākotnē arī mazie uzņēmumi daudz vairāk izmantos IP telefoniju un, strādājot uz vietas birojos, mobilos tālruņus izmantos mazāk. “Starptautiskie sakari būs ļoti lēti – vien pāris centi. Uzņēmumi atsevišķi IP telefoniju neizmantos, bet izmantos sistēmas, kurās jau būs integrēti saziņas rīki – Skype, WhatsApp, IP telefonija utt.,” to, kā nākotnē varētu izskatīties uzņēmumu ikdienas saziņa, īsumā ieskicē TelTel idejas autors un izveidotājs.

Ideja izveidot telefonijas rīku radās pirms vairākiem gadiem, kad krīzes laikā daudzi draugi aizbrauca uz ārzemēm un bija nepieciešami lēti sakari, stāsta J. Grīnbergs. “Izveidoju pakalpojumu lētiem zvaniem uz ārzemēm. Piedāvāju zvanīt par ļoti zemiem tarifiem, piemēram, zvana minūte uz ASV mobilo telefonu maksā tikai divus centus. Laika gaitā pakalpojums – lētiem zvaniem uz ārzemēm, tika pārveidots par zvanu centru, kas paredzēts uzņēmumiem,” tā stāsta jaunais uzņēmējs.

Patlaban uzņēmums TelTel koncentrējas uz jaunas pakalpojuma versijas izstrādi. Kopumā TelTel tagad galvenokārt klientus iegūst no ieteikumiem – klients to iesaka savām paziņām. “90% klientu ir no Latvijas, pārējie no – Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Anglijas, Itālijas utt. Šobrīd mums ir aptuveni 10 tūkstoši reģistrētu lietotāju un 900 aktīvo lietotāju,” informē J. Grīnbergs.

TelTel darbojas no TechHub Riga koprades telpām, kur kopumā mitinās vairāk nekā 30 start-up uzņēmumu.

TOP komentāri

  • sco
    0 0 0

    sco

    Asterisk vai tml centrāle un 'lētie zvani' ? Tak LV ir kaudze ar IP telefonijas kompānijām, pakalpojumu reāli 'met pakaļ' , apmēram kā autoservisos salona aromatizatorus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl