Latviešu start-up uzņēmums strādā pie auto tehnoloģijām, kas konkurē ar Google un Apple

1 komentārs
Latviešu start-up uzņēmums strādā pie auto tehnoloģijām, kas konkurē ar Google un Apple
Foto: Flickr / Steven Tyler PJs

Latvijas uzņēmēji izstrādā nākotnes tehnoloģijas – pusautomātisko vadīšanas sistēmu automašīnām. Mērķi ir ambiciozi, jo viņu tiešie konkurenti ir tādi tehnoloģiju milži kā Google un Apple.

Vizuāli vienīgais, kas šos auto atšķir no tūkstošiem citu, ir ovālais kupols uz tā jumta. Taču jau tuvā nākotnē tās būs auto smadzenes un arī acis. Lai sistēma darbotos pilnvērtīgi, tai vajadzīgs pieslēgums internetam un navigācijai. Tā ir programmatūra autovadītāja tālrunī vai planšetdatorā, kurai sākumā jāveic pāris iestatījumu.

Bet pats galvenais ierīces uzdevums ir būtiski uzlabot drošību uz ceļa – labot tās kļūdas, kuras pielaidis vadītājs, piemēram, nepamanot priekšā esošu šķērsli.

Riharda Gailuma un kolēģu radītā sistēma tiek uzskatīta par vienu no perspektīvākajām tehnoloģijām pasaulē. Tas ir start-up uzņēmums ar Latvijas komandu, kas reģistrēts Singapūrā, un šobrīd meklē iespējas nonākt pārdošanā. Tiešie Riharda un komandas konkurenti komentārus neprasa – tās ir kompānijas Google, Apple un Tesla, kuras arī strādā asistējošo sistēmu izstrādes.

Šī risinājuma priekšrocība ir, ka to var pievienot šībrīža un vecākām mašīnām, nav jāgaida, kad tā parādīsies nākotnes modeļos. Šobrīd plānots, ka šādu ierīci, ja tā nonāks līdz veikaliem, varētu tirgot par apmēram 1000 dolāriem. Radošo kodolu, kompānijai izplešoties, paredzēts koncentrēt tepat Latvijā.

Video