Latviešu radītā airDog ražotājs noraida ASV armijas piedāvājumu

17 komentāri

ASV armija piedāvājusi militārtehnisku sadarbību Latvijas start-up, kas izgudrojis automātiskās sekošanas bezpilota lidaparātu ”airDog”, taču uzņēmums no piedāvājuma atteicies. airDog komanda nav vēlējusies savu inovāciju pielietot militāriem mērķiem, kas rezultētos, iespējams, ar cilvēku nogalināšanu, – tā LNT Ziņām atzinis uzņēmuma vadītājs Edgars Rozentāls. Automātiskās sekošanas drona filozofija esot vairot prieku, kur uzsvars ir no gaisa filmēt ekstrēmā sporta un aktīvās atpūtas cienītājus.

 Latviešu inženieru un programmētāju radītā gaisa robotikas inovācija pārsteidza pasauli pirms diviem gadiem, jo pretstatā tradicionālajiem ar pulti vadāmajiem droniem, airDog kustību nodrošina GPS un virkne citu sensoru, kas piestiprināti intereses objektam. Ceturtdien airDog, pēc ilgstošiem testiem beidzot ir nonācis tirgošanā 60 valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latviešu idejai – video filmēšanas “dronam”, kas automātiski seko personai, balstoties uz GPS un citiem koordināciju sensoriem, pirms diviem gadiem noticēja vairāk nekā tūkstoš investoru dažādās valstīs, pirmā prototipa izstrādei ar nosaukumu airDog internetā saziedojot 1,3 miljonus dolāru.

Skaties foto:

airdog apvieno latviešu inženierus, aviācijas, programmēšanas un robotikas ekspertus. Divos gados “drons” ar nosaukumu airDog izpelnījies milzu interesi pasaulē, un bezpilotu robotikas izstādē ASV ieguva pat pirmo vietu. No šodienas latviešu inženieru izgudrojums sākts izplatīt 60 valstīs.

“Mūs ir uzrunājuši ASV armija, policija, bet no mūsu pirmās dienas solījums pašiem sev ir neiesaistīties militāru produktu izstrādē. Tā nav mūsu joma, mēs gribam palikt sportā, palīdzēt vairot prieku, nevis palīdzēt kādu nogalināt,” teic airDog dibinātājs un vadītājs Edgars Rozentāls.

airDog gaisa roboti tiek ražoti Ventspilī, un rūpnīcas jaudas šobrīd ir pietiekamas, lai ar bezpilota lidaparātiem apgādātu ekstrēmo sporta veidu un aktīvās atpūtas cienītājus naudīgajos mērķtirgos – ASV un Austrālijā. Latvieši atvēruši savu pārstāvniecību jaunāko tehnoloģiju mekā Sanfrancisko. Tā kā filmēšanas lidaparāti ir augstas pievienotās vērtības un sarežģītības produkti, nav plāna ražošanu Ventspilī pārcelt uz lētākām rūpnīcām Ķīnā.

airDog “drons” ir inteliģents, jo ar sensoriem spēj izvairīties no vadiem, ieskriešanas ēkās, sajūt vēja stiprumu un zina, ka nedrīkst nolaisties ūdenī. “Droniem” šķērslis šobrīd ir dažādu valstu likumdošanas. Ne visur brīvi bez atļaujām var gaisā lidināt šos aparātus, piemēram, Latvijā dažos gadījumos ir nepieciešams iegūt Gaisa satiksmes atļauju.

Skaties video:

TOP komentāri

 • Ārnijs
  +5 +5 0

  Ārnijs

  Protams, tā vietā lai priecātos un atbalstītu tautiešus, labāk izdomāt, par ko varētu šiem pārmest. Cilvēkiem ir mērķis un viņi pie tā pieturās, ļoti pareizi. Skaudība ir slikta rakstura īpašība. Būtu jājūtas lepniem, par Latviešu lieliskajiem sasniegumiem, malači!!!
 • Geonix
  +3 +3 0

  Geonix

  Dīvaini... šī ziņa nav nekur citur pasaulē. Tikai te. Reklāmas raksts un piedāvājums nemaz nav bijis? :)
 • Rx
  +3 +3 0

  Rx

  Lai jau nu veicas, bet izklausas, ka tas kuram ir bijusi šī gaišā doma sen ir atstāts jaņos un puikas labi saprot to ka nav jau viņiem ko piedāvāt. Viņiem ir tikai pliks šis projekts...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl