1 komentārs
Latviešu izgudrotā skaņas pastiprināšanas ierīce internetā piesaistījusi jau 15 tūkstošu eiro finansējumu

Latvijas start-up censoņiem izdevies veiksmīgi uzsākt līdzekļu vākšanas kampaņu, lai sāktu ražot interesantu un noderīgu planšetdatora aksesuāru. Tas ir planšetes aizsargvāks, kurā iebūvēta jaudīga skaņas pastiprināšanas ierīce. Pašlaik idejas autors ceļo pa ASV, lai reklamētu izgudrojumu, bet pārējie komandas biedri aktīvi rosās tepat, Rīgā.

Milzīga dzelzsbetona ēka, trepes un plaši gaiteņi – urbānajā Andrejsalas vidē savu biroju ierīkojusi Ammple komanda. Trīs aktīvi vīri – dizainers, tehniķis un galvenais idejas autors – te radījuši inovatīvu produktu. Tas izskatās kā parasts planšetdatora aizsargvāks, taču patiesībā tam iekšā ir jaudīga, autonoma skaņas sistēma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izgudrojums noder gan ikdienā, draugu lokā, skatoties filmu vai sporta pārraidi vai arī, piemēram, rādot audiovizuālu prezentāciju plašākai auditorijai. Planšetēm video kvalitāte ir ļoti laba, taču iebūvētie skaļruņi ir ļoti klusi un bez izteiktām basa skaņām. Visi gatavie prototipi ir pie idejas autora, kurš devies reklāmas tūrē uz ASV, taču tehniskais eksperts rāda Rīgā palikušās izgudrojuma galvenās sastāvdaļas.

Kaspars Kalnišs, tehniskais inženieris

Šeit mēs redzam akustiskos kambarus, kanālu, kas atļauj radīt labu basa skaņu. Tos mēs radījām kopā ar akustikas profesionāļiem tepat, Latvijā. Šeit atrodas lielā baterija, kas spēj vismaz 10 stundas radīt labu audio skaņu.

Lai gan produkts ir tikai izstrādes stadijā, potenciālie pircēji interneta līdzekļu vākšanas mājaslapā jau saziedojuši 15 000 eiro, lai pozitīva iznākuma gadījumā decembrī saņemtu ierīci savās rokās. Lielākā daļa atbalstītāju ir amerikāņi. Mērķis ir savākt 50 000 eiro, lai tālāk meklētu jau nopietnāku investoru.

Rihards Funts, dizaina autors

Mēs esam ļoti priecīgi par to, kas šobrīd ir noticis, ka kampaņas sākums ir veiksmīgs. Bet esam piesardzīgi, jo tagad pāragri ir sapriecāties un svinēt. Tie 30% ir savākti, sākumā aktivitāte vienmēr ir liela. Rūpīgi jāseko, lai kampaņa ir veiksmīga.

Šis projekts ir autoru sirdslieta. Kaspars pats savām rokām izgatavojis frēzi, kas ar datora programmu no materiāla izgriež nepieciešamo formu.

 

Pirmie dizaina paraugi tagad izskatās visai komiski, jo tika darināti no koka un atgādina gaļas griežamos dēlīšus. Bet kā gan citādāk, jo sākumā labāk ir parādīt ideju? Šie vāki ir krietni biezāki par pašreizējo versiju.

Pamatīgs pozitīvais grūdiens bija pirmā vizīte ASV īpašā konferencē, kur par izgudrojumu saņemti labi vārdi.

Kaspars Kalnišs, tehniskais inženieris

Šie divi prototipi mums bija līdzi uz Lasvegasu, kur piedalījāmies izstādē janvārī. Ieguvām ļoti daudz komentāru, kā vajadzētu pamainīt vai uzlabot dizainu. Tikām vaļā no ”biezuma”, “nogriezām” vienu malu.

Idejas īstenotāji cer nākotnē piesaistīt investorus, lai īstenotu savu sapni, jo ierīces masveida ražošana būs ļoti dārgs process. Līdz šim inovatīvu izgudrojumu ziņā, gūstot finansējumu no naudas vākšanas internetā, veiksmes stāstu izdevies izlolot tikai dažiem latviešiem, spilgtākais piemērs ir sportā izmantojamā video ”drona” AirDog kampaņa, kas piesaistīja 2 miljonu lielas investīcijas.

Skaties foto!

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl