Komentāri

Kāda Latvijas kompānija spērusi platu soli pretī kosmosa industrijas iekarošanai. Tā ieguvusi grantu speciālas aparatūras izstrādei, kura nākotnē tiktu izmantota īpaši precīzu datu vākšanai. Darījums lielā mērā kļuvis iespējams pateicoties Latvijas dalībai Eiropas kosmosa aģentūrā.

Kompānijai Eventech šis jau ir ceturtais darbības gads. Savulaik tā izveidojās uz Elektronikas un datorzinātņu institūta bāzes, realizējot dzīvē šeit radītās idejas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd uzņēmums ir sava lielākā izaicinājuma priekšā – pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iegūts Eiropas Kosmosa aģentūras grants 400 000 eiro apmērā. Uzdevums – izstrādāt īpašas precizitātes ierīci impulsu mērījumiem izplatījumā.

Tik jauniem uzņēmumiem, kāds ir Ecentech šāda veida pasūtījumi tiek uzticēti ļoti reti, galvenokārt, bažījoties par pieredzi un spēju tos realizēt. Daļēji to apstiprina arī iesaistītie darbinieki – tādēļ pie projekta strādā latvieši, čehi, kā arī pa vienam ekspertam no Vācijas un Kanādas.

Lielā mērā iesaistīšanās projektā kļuva iespējama, pēc tam, kad valdība atbalstīja Latvijas dalību Eiropas Kosmosa aģentūrā. Dalības maksu 1,3 miljonu apmērā ieguva atsakoties no valsts paviljona Expo izstādē Milānā. Daļa naudas tagad atgriezusies atpakaļ. Plānots, ka pie veiksmīgas projekta realizācijas, pasūtītā aparatūra satelītos sāks darboties pēc pieciem gadiem.

Foto:

Skaties video!

Lasi vēl