Komentāri

Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieki izstrādājuši pasaulē unikālu sistēmu, kā ietaupīt elektrību, un šajās dienās ar jauno zinātnieku izgudrojumu tiks iepazīstināta plašāka sabiedrība.

Latvijas zinātnieki ir radījuši unikālu robotu, kas uzņēmumiem ļaus ietaupīt līdz pat 25% elektroenerģijas. Un interesi par to izrādījis jau Vācijas autoražošanas uzņēmumus Daimler AG izmantošanai Mercedes-Benz automobiļu rūpnīcā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Unikalitāte slēpjas tajā, ka jaunizveidotais robots darbojas no līdzstrāvas tīkla. Līdz šim tehnoloģijas bija pieslēgtas pie maiņstrāvas tīkla, bet ar līdzstrāvu pāris pārveidotāju posmi, līdzīgi kā tas ir ar telefonu lādētājiem, izkrīt un uz to ir efektivitāte, skaidro viens no RTU pētniekiem, Ansis Avotiņš.

Skaties video:

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl