Latvieši iesaistās 3D printeru ražošanā

Komentāri
Latvieši iesaistās 3D printeru ražošanā
FOTO: LETA

Latvieši iesaistās augstas kvalitātes trīs dimensiju printeru ražošanā. Pēc vilšanās ārvalstu produkcijā Latvijas IT speciālisti divus gadus strādāja līdz izveidoja savu 3D printeri. To kāds ir pašmāju ražotāju printeris novērtēja Kārlis Kristapsons.

Trīs dimensiju printera galvenā priekšrocība ir tā, ka tas pamatīgi saīsina ceļu no idejas līdz reālai, taustāmai lietai. Taču visu esošo vienmēr var uzlabot un tieši ar to aizvadītos divus gadus nodarbojās Latvijas kompānijas ”Mass portal” komanda. Kompānijas vadītājs skaidro, ka viņi pirka arī ārvalstu ražojumus, taču tie bija skaļi un lēni, tāpēc nolēma izstrādāt savu. Darba gaitā tapa vairāki darba varianti.

Visbeidzot iegūts gala variants, kas sastāv arī no īpašām, patentētām detaļām. Latvijā izstrādātā printera priekšrocības ir vairākas, tas strādā ar dažādiem materiāliem un printera galvu tur trīs kājas, kas kustās pa sliedēm. Tas arī ir galvenais precizitātes, ātruma un klusās darbības iemesls.

”Mass portal” septiņu cilvēku komanda drīzumā plāno svinēt pārdoto jau simto 3D printeri. Starp pircējiem ir bijušas visdažādākās iestādes, sākot ar skolām un beidzot ar arhitektiem un ķirurgiem.

Kompānijas vadītājs norāda, ka Baltijā viņi ir vienīgie un vieni no retajiem Ziemeļeiropā, kuri ražo šāda līmeņa printerus. Viņu mērķis ir augstas kvalitātes produkts, tāpēc Ķīnas preces viņus maz uztrauc, drīzāk konkurenci sagādā Vācijā ražotie printeri.

 

Lasi vēl