Lai reģistrētos Facebook, Twitter vai Instagram, bērniem būs nepieciešama vecāku atļauja

Komentāri

Turpmāk, lai bērni varētu reģistrēties sociālajos tīklos Facebook, Twitter vai Instagram, viņiem būs nepieciešama vecāku atļauja, paredz jauna Eiropas Komisijas direktīva, kas vēl tiek gatavota ieviešanai.

Ar ieceri stingrāk regulēt bērnu un jauniešu aktivitātes globālajā tīmeklī nākusi klajā Eiropas Komisija, kas gatavo jaunu datu aizsardzības direktīvu. Iepriekšējais regulējums stājās spēkā 1995. gadā, kad interneta attīstība bija sākuma stadijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieslietu ministrijas politikas izstrādes un reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka akcentē, – datu aizsardzību internetā katra Eiropas Savienības dalībvalsts šobrīd regulē atsevišķi. Tomēr nākotnē ar īpašu direktīvu šo kārtību plānots mainīt. Līdz 2018. gadam taps instruments, kas daudz stingrāk regulēs personas datu apstrādi globālajā tīmeklī.

Foto

Jekaterina Macuka, Tieslietu ministrijas politikas izstrādes un reliģijas lietu nodaļas vadītāja:

Šobrīd internetā starp noteikumiem, kuros aprakstīts, kas cilvēkam ir jāievēro, kaut kur ir pierakstīts, ka lietotājs piekrīt savu datu tālākai nodošanai. Regula paredz, ka turpmāk brīdī, kad cilvēks dod savu piekrišanu, ir skaidri jānorāda, kam viņš piekrīt.

Jaunā regula aptvers plašu datu izmantotāju loku – gan pieaugušos gan bērnus. Tostarp, lai atvērtu kontu sociālajos tīklos, bērnam būs jāsaņem vecāku piekrišana, akcentē Macuka.

”Tādā veidā vecāki zinās, ka bērns tur ir, un dos tam piekrišanu. Tas, vai bērns pats iedos Facebook paroli, ir atkarīgs no ģimenes savstarpējām attiecībām,” norāda Tieslietu ministrijas pārstāve.

Pagaidām gan nav zināms, kādā veidā tehniski šī piekrišana varētu tikt dota. Par to vēl gaidāmas diskusijas. Visticamāk, risinājums būs elektronisks.

Portāla Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks akcentē, ka risinājumi var būt vairāki. ”No vietējām institūcijām gaidām risinājumu un detalizētu skaidrojumu, kā tas būs izdarāms. Pagaidām mēs redzam iespēju, ka to var darīt ar elektronisko parakstu vai ierodoties mūsu birojā. Tomēr mums nav skaidrs, kā to varēs izdarīt tie, kam nav elektroniskais paraksts un kuri nedzīvo Latvijā,” viņš pauž.

Bērnu tiesību aizstāvji tikmēr akcentē, ka tieši saistībā ar internetu pēdējo gadu laikā strauji pieaudzis zvanu skaits uz bērnu uzticības tālruni, pērn reģistrēti vairāk nekā 800 šādi zvani.
Pirms sešiem gadiem tādu bija vien 50.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Agita Alksne uzskata, ka interneta drošības jautājumus ļoti svarīgi ir pārrunāt ģimenē. ”Pirmkārt, svarīgi ir pašiem vecākiem saprast, kādas bildes viņi paši ievieto internetā, kādas bērnu bildes viņi publicē. Otra lieta ir bērniem stāstīt par šā brīža aktualitātēm – ka pastāv “sekstings”, ka bērni tiek aicināti sūtīt kailbildes,” viņš norāda.

Statistikas dati liecina, ka internetu ikdienā izmanto aizvien vairāk bērnu, gados jauno sociālo tīklu lietotāju vidū īpaši iecienītas ir vietnes, kur var dalīties ar fotogrāfijām.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl