Komentāri
Lai izprastu Visuma uzbūvi, atkal iedarbinās lielo hadrona paātrinātāju
Foto: REUTERS/SCANPIX

Eiropas zinātnieki pirmdien, 23. martā, no jauna gatavojas iedarbināt Lielo hadrona pretkūļu paātrinātāju. Tas ir zinātnisks eksperiments, kas var sniegt zināšanas par Visuma uzbūvi.

Pirmajā eksperimenta daļā 2012. gadā, izmantojot Lielo hadrona pretkūļu paātrinātāju (Large Hadron Collider), zinātnieki guva apstiprinājumu Higsa bozona jeb tā dēvēto dievišķo daļiņu eksistencei. Tās citām daļiņām piešķir masu un tādējādi “satur kopā” Visumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējos divus gadus zinātnieki šo ierīci uzlaboja, un tagad, pēc šiem darbiem, trieciena enerģija daļiņu sadursmes brīdī būs divas reizes lielāka.

Pasaulē lielākais daļiņu paātrinātājs atrodas 27 kilometru garā tunelī apmēram 100 metru dziļumā zem Francijas un Šveices robežas. Tā būvniecība izmaksāja 10 miljardus Šveices franku un ilga aptuveni 20 gadus.

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl