Lai darbotos IT nozarē, nav nepieciešams zināt matemātiku vai fiziku

0 Komentāru

Maldīgs ir uzskats, ka datorzinātnes ir piemērotas tiem, kurus saista matemātika un fizika, uzskata Ventspils Digitālā centra pārstāvji. Tādēļ jau sesto reizi viņi izaicina visu vecumu skolēnus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parādīt savas prasmes un zināšanas radošā tehnoloģiju lietošanā, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Izsenis sabiedrībā ir pastāvējis uzskats, ka datorzinātnēs ir piemērotas tikai tiem, kuri ir spēcīgi matemātikas un fizikas pārzinātāji, bet Ventspils Digitālā centra pārstāvji ir nolēmuši lauzt šo mītu.

“Informācijas tehnoloģiju nozare ir ļoti plaša, un eksaktie priekšmeti nav vienīgie, kas ir jāzina, lai startētu šajā nozarē,” norāda konkursa “Ventspils IT izaicinājums” pārstāvis Raitis Roze.

“Ventspils IT izaicinājums” nav programmēšanas konkurss, bet gan radošs konkurss tehnoloģiju lietošanā, kurā skolēniem tiek dotas dažādas situācijas, kuras jāatrisina ar tehnoloģiju palīdzību. Pats būtiskākais ir radošums un prasme būt atjautīgam.

Konkursā var piedalīties jebkurš skolēns neatkarīgi no vecuma – galvenais ir interese. Iesākumā nepieciešams izveidot trīs cilvēku komandu un piesaistīt skolotāju vai mentoru, kas palīdzētu ideju realizēšanā. Savu pieteikumu iespējams aizpildīt www.ventspilsitc.com.

0 Komentāru