Labdarība no sirds: vīrietis labo vecos datorus un dāvina tos bērniem

45 komentāri
Labdarība no sirds: vīrietis labo vecos datorus un dāvina tos bērniem
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Dāvāt to, kā pašam bērnībā trūka. Gatis Ivanovs labo datorus un par velti atdod tos cilvēkiem, kuri datortehniku nevar nopirkt. Ar labdarību var nodarboties ikviens, galvenais, lai ir vēlēšanās palīdzēt, tā uzskata Gatis.

Lielākais stimuls esot redzēt prieku bērnu un senioru acīs.

Vairākas reizes nedēļā Gatim atnes datorus un to lādētājus. Sākumā meistars tos uzmanīgi pārbauda. Ikdienā Gatis strādā par santehniķi, bet datori sen kļuvuši par viņa sirdslietu. Ļoti bieži Gatim datorus, kas paredzēti labdarībai, palīdz labot arī trīsgadīgā meitiņa Keita.

Labdarībai jaunais vīrietis pievērsās nejauši – pašam bija divi nevajadzīgi datori, kurus viņš salaboja un atdeva tiem, kas nevarēja iegādāties jauno tehniku. Tobrīd viņš atcerējās arī sevi bērnībā: Gatis ir no daudzbērnu ģimenes, viņam vēl ir četri brāļi, tāpēc ne vienmēr varēja dabūt to, ko vēlējās.

Gatis Ivanovs

Man pat bija vienreiz tāds sapnis, nosapņoju mantu, ko man šausmīgi gribējās, un es ar pārliecību gāju uz skapi skatīties, viņas tur nebija, tad man bija šausmīgi stulba sajūta… vilšanās…

Tagad mēneša laikā Gatim pat izveidojusies vesela sistēma: vieni atved veco tehniku, tikmēr tie, kuri sapņo par savu datoru, – stājas rindā.

Datoru, pateicoties labiem cilvēkiem, jau sakrājies tik daudz, ka esot jāsāk domāt par to, kā atrast arī palīgu. Gatim ieteikts piesaistīt arī Eiropas investīcijas, bet viņš pagaidām nezina, ar ko sākt. Ja kādam ir ideja, kā to izdarīt, Gatis gaidot ziņu.

Tikmēr trīsgadīgā Gata meitiņa Keita ļoti lepojas ar savu tēti.

Gati Ivanovu var atrast sociālajos tīklos – viņam ir profils “Facebook”. Viņš atbild uz visiem ziņojumiem. Ja jums ir kāds vecs dators, kuru nepieciešams salabot un var nodot labdarībai, sazinieties ar Gati. Var vest arī televizorus un mobilos tālruņus.