Labākās Baltijas e-sporta komandas tiekas Rīgā; spēlētāji cer, ka viņus ievēros arī Eiropā

Pievienot komentāru

Ceru, ka pamanīs kāda nopietna Eiropas līmeņa komanda un uzņems savās rindās – savus plānus “900 sekundēm” atklāj Baltijas labākās e-sporta komandas kapteinis, lietuvietis Artūrs Gonserovski. Lietuviešu komanda “Akatsuki” uzvaru izcīnīja turnīra finālā, kas notika pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā.

E-sporta komandas sacentās gan interneta, gan arī skatītāju klātbūtnē, kuri bija sajūsmā par iespēju just līdzi Baltijas labākajām komandām.

E-sporta komandas finālā tikās Rīgā, Ķīpsalā, lai sacenstos “Counter-Strike: Global Offensive” kategorijā. Fināla spēļu komentētājs norāda, ka uzvara Baltijas e-spēļu līmenī ir labākais veids, kā tā dēvētajiem “geimeriem” kļūt pamanītiem visas Eiropas līmenī.

“Baltijas e-sporta līgas uzvarētājs noteikti var sevi saukt labāko Baltijas e-sporta komandu.” Jānis Dzērve, viens no Baltijas e-sporta līgas pārstāvjiem Latvijā, norāda, ka Baltijas komandu finālā piedalās labākie spēlētāji no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas. “Counter-Strike: Global Offensive” kategorijā komandas dalās teroristos un policistos.

“Ir teroristi un policisti. Teroristu uzdevums ir uzlikt bumbu un uzspridzināt, bet policistu uzdevums, protams, ir to novērst,” teic Jānis Dzērve, BESL finālā organizators.

Latvijas un Igaunijas komandas izkrita jau ceturtdaļfinālā, kad sākās izslēgšanas kārtas. Tāpēc finālā sacentās jau vairs tikai komandas no Lietuvas. “Finālā tiek spēlēts “Best of 3″, tas nozīmē līdz divām uzvarām, un komanda, kas divās kārtās vinnē, tā arī ceļ kausu.”

Finālā tikās lietuviešu komandas “AllTheRage” un “Akatsuki”. Katrā komandā ir pieci spēlētāji, katrs no tiem ir viens personāžs spēlē –  policists vai terorists. Skatītāji var atšķirt pēc krāsas – policistu komanda ir ar zilo krāsu un teroristi ar dzelteno.

Komandas sacentās ļoti līdzīgi, uzvarētājkomanda un zaudētājkomanda mainījās vairākas reizes, bet noslēgumā uzvaras kausu virs galvas cēla komandas “Akatsuki” dalībnieki.

Uzvarētāju komandas kapteinis Artūrs Gonserovski norāda, ka viņu komanda kopā spēlē tikai sešus mēnešus. Neatkarīgi no panākumiem un to, ka Artūrs ikdienu pie datora pavada vismaz piecas stundas, viņš sevi neuzskata par profesionālu “geimeri”: “Sevi es tomēr nevaru saukt par profesionāli, jo man nav pastāvīga līguma ar kādu nopietnu komandu. Šis tomēr vairāk ir hobijs, jo visa nauda, ko gūstu, ir tikai no turnīru balvu fondiem.”

Šā turnīra balvu fonds bija 9000 eiro, trešo daļu no tiem saņēma uzvarētājkomanda. 19 gadus vecais Artūrs ir priecīgs par uzvaru šajā reizē, tomēr viņa mērķis ir tikt krietni tālāk: “Es turpināšu trenēties, ceru mani pamanīs, ka es tiešām labi spēlēju un kādu dienu mani uzņems kādā labā Eiropas e-sporta komandā.”

Šīs sezonas uzvarētāji kausu aizveda uz Lietuvu. Taču vēl ir laiks līdz nākamajai – sestajai – sezonai, iespējams, līdz tam Igaunijas un Latvijas komandas būs uztrenējušas labu formu.