Krāpnieki mēģinājuši iegūt Inbox.lv lietotāju datus

1 komentārs
Krāpnieki mēģinājuši iegūt Inbox.lv lietotāju datus
Rachel Johnson / Flickr

Datu pikšķerēšanas mēģinājumā vairāki desmiti Inbox.lv pakalpojuma lietotāju saņēmuši elektronisku vēstuli, kurā tika prasīts noteiktā saitē mainīt lietotāja datus. Inbox.lv pārstāvji aicina lietotājus būt vērīgiem un informēt, ja ir saņemti kādi aizdomīgi sūtījumi.

Jau iepriekš vēstīts, ka pirmdien, 9. novembrī, vairāki Inbox.lv lietotāji saņēma it kā Inbox.lv vārdā sūtītu e-pastu ar pieprasījumu noteiktā saitē mainīt datus.

Inbox.lv valdes loceklis Jevgenijs Kuzņecovs akcentē, ka Inbox.lv nekad nelūgs lietotāju datus vai nepieprasīs paroles maiņu šādā veidā e-pasta formā.

Patlaban Inbox.lv lietotāju drošībai e-pastā ir izveidota iespēja ziņot par aizdomīgu e-pastu.

“Vēlos akcentēt, ka mēs ar katru gadījumu strādājam individuāli un uz šādiem paziņojumiem reaģējam maksimāli īsā termiņā,” akcentēja Kuzņecovs.

“Šāda veida mēģinājumi izvilināt no lietotājiem datus nav jaunums – tās ir globālās interneta komunikācijas sekas, ar kurām katru dienu cīnās ļoti daudz uzņēmumu – tostarp arī bankas, telekomunikāciju uzņēmumi un citi,” skaidroja Kuzņecovs.

Pēc eksperta sacītā, saņemot e-pastu no nezināma vai neskaidra adresāta, nekādā gadījumā nevajadzētu klikšķināt uz saitēm vai vērt vaļā pievienotos failus, jo ir liela varbūtība, ka tas ir kāds vīruss.

“Šādās situācijās labāk ir ziņot e-pasta pakalpojuma sniedzējam vai uzņēmuma IT vai drošības departamentam,” teica Kuzņecovs.

1 komentārs