Kosmisko raķešu modelētāji no visas pasaules sacenšas Vaiņodē

Komentāri

Vaiņodē šajā nedēļas nogalē pulcējas raķešu modelisma entuziasti. Tur tiek aizvadīts Pasaules kausa izcīņas posms raķešu modelismā, tajā piedalās dalībnieki no septiņām valstīm. 

Raķetes starts ir viens no svarīgākajiem posmiem, kas nosaka palaišanas turpmāko gaitu. Tāpēc dalībnieki pievērš uzmanību katrai detaļai.

Raķešu modelisma sacensībās raķetes startē dažādās kategorijās, šoreiz sacenšas modeļi kategorijā S – 6.

Dalībnieku galvenais uzkonstruēt raķeti tā, lai tā uzlidotu pēc iespējas augstāk un, jo ilgāks tās kritiens, jo labāk. Raķešu modelisma eksperts un vairākkārtējs pasaules kausa ieguvējs Arnis Bača skaidro, ka raķetes korpusā ir noslēpts speciāls vimpelis, kas paildzina modeļa kritienu.

Tiesneši seko līdzi katrai izšautai raķetei, skatās tās lidojumu un piezemēšanos. Šoreiz raķetes gaisā turējās vien nedaudz vairāk par minūti. To ietekmē ne tikai raķetes starts un konstrukcija, bet arī laika apstākļi, piemēram, vējš.

Dalībnieki, kuriem mazāka pieredze raķešu modelismā piedzīvo savu labāko startu.

Raķešu starti tiks atskaitīti vēl arī šodien, kad gaidāma īpaši izsmalcinātu raķešu palaišana. Tās ir reāli eksistējošu kosmisko raķešu kopijas, kuras arī spēj pacelties ne mazāk iespaidīgi par savām lielajām dvīņu māsām.

Lasi vēl