Komentāri
Kopš Ukrainas krīzes interneta portālos palielinājies agresīvo komentāru skaits
FOTO: LETA

Karš, policija un īpašības vārds ”slikts” – tie ir atslēgvārdi, kas pēdējā gada laikā visbiežāk parādījušies agresīvos komentāros Latvijas portālos. Pētnieki secinājuši, ka kopš Ukrainas krīzes sākuma agresivitātes indekss ir audzis.

Pie šāda secinājuma nonākuši pētnieki, kuri pirms četriem gadiem izstrādāja vietni sabiedrības noskaņojuma mērīšanai internetā, analizējot portālos publicētos komentārus. Izrādās, ka ik dienu Latvijas iedzīvotāji komentāros saraksta aptuveni 46 tūkstošus vārdu un šāds apjoms pielīdzināms 3 bakalaura vai 2 maģistra darbiem augstskolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visaktīvāk cilvēki komentārus raksta nedēļas vidū, turklāt darba laikā un ir pētījumi, kuri liecina, ka aktīvāko komentāru rakstītāju pēdas ved uz valsts iestādēm. Agresivitātes mērījumu rezultāti tiek publicēti ik dienu ir pieejami jebkuram. Nākotnē plānots šo rīku izvērst Baltijas mērogā.

”Faktiski jau kopš pagājušā gada sākuma – pirmās puses – diezgan lielu iespaidu uz tiem, par ko tiek un kā tiek runāts, atstāj notikumi Ukrainā. Tas ievērojami palielināja to vispārējo līmeni. Cilvēki daudz runā par karu, par dažādām ar karu saistītām lietām, par šaušanu, nogalināšanu, armiju,” stāsta sociālantropologs, pētījuma idejas autors Klāvs Sedlenieks.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl